Rehabilitacja zaliczona

Strona Główna » Koszykówka » News » Rehabilitacja zaliczona

Skuteczne pożegnanie z wałbrzyskim parkietem

Zasadnicza część sezonu 2022/2023 na parkiecie kompleksu Aqua Zdrój zakończona skutecznie i według planu. To samo mogło być już tydzień temu, jednak nasi koszykarze "woleli" podenerwować się o kilka dni dłużej... Dzisiaj zaś Górnik Trans.eu Zamek Książ zrobił wszystko, żeby już przypieczętować swoje położenie na szczycie Suzuki 1. Ligi. Wałbrzyszanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko zapewnili sobie kilkupunktową przewagę. 18-punktowa wygrana na otwarcie niestety nieco "uśpiła" gospodarzy, bo w kolejnej kwarcie pozwolili GKS odrobić prawie całą stratę. Dopiero tuż przed przerwą udało się odzyskać kontrolę nad meczem. Po przerwie gra się bardziej wyrównała, skuteczniej też oba zespoły radziły sobie w obronie. Zaliczka z początku meczu pozwoliła jednak naszym koszykarzom pewnie prowadzić grę do końca i zrealizować wyznaczony cel. Teraz przed Górnikiem jeszcze wyjazd do Starogardu (środa 5.04), a po świętach start play off.

W pozostałych meczach: AGH - Decka 84:88, Bytom - Kotwica 77:107.

Dla Wałbrzycha punktowali: Chidom 19, Kordalski 12, Majewski 11, Niedźwiedzki 11, Walski 10, Sitnik 7, Stopierzyński 4, Sobkowiak 2, Durski 1, Kruszczyński 0, Ratajczak 0. W Tychach Koperski 6, Kamiński 5 (10 zb).

Walski trafia jeszcze jeden z dwóch osobistych, a Sobkowiak rzuca za 2 punkty. Wygrywamy IV kwartę 14:13. W całym meczu Górnik pokonuje GKS różnicą 17 punktów - 77:60.

Gospodarze coraz bliżej dwudziestej szóstej wygranej w sezonie - 74:60. Do końca meczu około minuty.

Na tablicy wyników 72:57 dla Górnika.

Połowa kwarty za nami, dwa osobiste wykorzystuje Chidom. Wałbrzych prowadzi 68:55.

Tychy cały czas starają się gonić wynik - 55:66.

Ostatnia kwarta zaczyna się od 66:50 dla gospodarzy.

Wałbrzyszanie próbują cały czas kontrolować grę. Wygrywamy III kwartę 14:12. Po trzech 63:47 dla Górnika.

Błędy i niecelne rzuty po obu stronach.

Staramy się skutecznie grać w obronie, utrzymujemy bezpieczny dystans - 61:45.

Dla gospodarzy punktuje Chidom, dla gości Kamiński. 55:41 prowadzi Wałbrzych,

GKS nadrabia cztery punkty - 39:51.

Grę po przerwie otwiera Niedźwiedzki - 51:35.

Najwięcej dla Wałbrzycha dotychczas rzucili Chidom i Kordalski (po 12).

Gospodarze powoli zaczynają odbudowywać wcześniejszą przewagę. Przegrywamy II kwartę 21:25. Do przerwy Górnik prowadzi z GKS różnicą 14 punktów - 49:35.

Chidom zdobywa kolejne 3 punkty, wcześniej niecelne rzuty Walskiego i Niedźwiedzkiego. 45:35 i około 2 minuty do przerwy.

Gra kosz za kosz, gospodarze starają się utrzymać prowadzenie na poziomie 10 punktów - 39:29.

Dla Górnika punkty zdobywają Walski i Chidom, Tychy jednak nadrabiają kolejne punkty. Obecnie 34:26 dla Wałbrzycha.

W tej części meczu goście prowadzą 8:2.

Na początek drugiej kwarty GKS nadrabia pięć punktów - 15:28.

W końcówce skuteczny Kordalski, którzy zdobywa kolejne sześć punktów. Wygrywamy I kwartę 28:10.

Punktuje Kordalski, a dwa osobiste wykorzystuje Niedźwiedzki. Górnik odsuwa się na 20:9.

Kilka niecelnych rzutów po obu stronach. Obecnie 15:9 dla Wałbrzycha.

Sitnik i Kordalski trafiają za 3 punkty, gospodarze odsuwają się na 14:7.

Tychy dogrywają na 4:5 i 7:8.

Pierwsze punkty zaliczają Majewski i Chidom. 4:2 dla Górnika.

Koszykarze już gotowi do gry, zaczynamy za kilka minut.

W zespole gości mamy dwóch byłych wałbrzyskich zawodników Karola Kamińskiego i Macieja Koperskiego.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Niedźwiedzki, Majewski, Sitnik, Chidom, Kordalski.

W zakończonym meczu WKK - Miasto Szkła 78:77.

Zeszłotygodniowy derbowy środek domowego trójmeczu okazał się dość zaskakujący. Górnik Trans.eu Zamek Książ w starciu z rywalem z dołu tabeli niespodziewanie pogubił punkty i teraz zamiast mieć już pewne pierwsze miejsce na koniec, nadal musi walczyć o utrzymanie się na szczycie. A finisz zasadniczej części sezonu dla naszych koszykarzy zapowiada się dość wymagająco. Na początek czas zakończyć zmagania na wałbrzyskim parkiecie, a ostatnim rywalem jest obecnie piąty w tabeli GKS. Jesienią Tychy zatrzymały u siebie dwa punkty. Czy teraz Górnik to sobie odbije ? Czy uda się zamknąć skutecznie trójmecz ? Odpowiedzi od 20.