Obroniony awans

Strona Główna » Koszykówka » News » Obroniony awans

Pierwsza część zadania wykonana

Niedzielny hit 22. kolejki Suzuki 1. Ligi w wałbrzyskim kompleksie Aqua Zdrój, mimo niezbyt wysokiego końcowego rezultatu, nie zawiódł dostarczając sporo emocji oraz zaostrzając jeszcze walkę w ścisłej czołówce. Szczególnie pierwsze 20 minut regulaminowego czasu pozwoliło Górnikowi Trans.eu Zamek Książ pokazać dobrą i skuteczną grę oraz - jak się później okazało - zapewnić sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Wałbrzyszanie szybko odsunęli Dziki na bezpieczny dystans i po przerwie mogli już skupić się bardziej na obronie. Co patrząc po wyniku, okazało się udane w przypadku obu zespołów (nasi koszykarze nawet zamykającemu tabelę Lublinowi "pozwolili" rzucić więcej). Martwić może jedynie skuteczność przy rzutach za "3", bo patrząc na statystyki - była bardzo słaba (5 na 32). Najważniejsze jednak, że udało się wygrać kolejny mecz, awansować pod szczyt i utrzymać 2-punktowy kontakt z liderem. Pierwsza połowa zadania "ograć czołówkę" została wykonana, a druga już za kilka dni... Bez problemów weekend zakończył lider Suzuki 1. Liga. HydroTruck w Lublinie pewnie pokonał rezerwy Startu 95:62. Dwa punkty na koncie zapisał też GKS, wygrywając na własnym parkiecie z Decką 81:48. W Opolu doszło do starcia miejscowych akademików z Kotwicą, zakończonego wygraną gospodarzy 85:69. Starogard przegrał w Koszalinie z Żakiem 59:84, a Turów u siebie z Miastem Szkła 62:86. Nieudaną niedzielę zaliczyły obie wrocławskie ekipy. WKK przed własną publicznością uległo Basketowi 72:85, a Śląsk II w Warszawie Polonii 57:68. Po pierwszym w nowym roku miesiącu rywalizacji na prowadzeniu nadal HydroTruck z przewagą dwóch punktów nad Górnikiem Trans.eu Zamek Książ i Dzikami oraz trzech nad GKS. Dalej w "8" mamy Starogard (4 punkty starty do szczytu), Kotwicę i AZS (po 5 starty do szczytu) oraz Miasto Szkła (6 straty do szczytu i tyle samo co dziewiąty Żak). Śląsk II jest obecnie trzynasty, WKK czternaste (oba 7 punktów mniej niż Wałbrzych), a Turów szesnasty (11 mniej niż Wałbrzych). A już w następnej kolejce wicelider spod Chełmca wybiera się do lidera do Radomia.