Chwila moment

Strona Główna » Koszykówka » News » Chwila moment

Niedługo posiedzieliśmy w czołówce

Krótka ławka, niewielu zmienników i zaledwie ułamek sekundy, który - mimo zaciętej walki i dawania z siebie wszystkiego przez prawie czterdzieści minut - zadecydował o losie biało-niebieskich i kolejnym opuszczeniu czołówki Suzuki 1. Ligi. Od początku było wiadomo, że sobotnia wizyta w Koszalinie zdecydowanie różnić się będzie od zeszłotygodniowej w Lublinie. Żak przed meczem znajdował się w środku tabeli i na koncie miał tylko dwie wygrane mniej od naszych koszykarzy (obecnie już jedną). Starcie od pierwszych minut było bardzo zacięte i wyrównane, a prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. W końcówce zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo, a rezultat na tablicy wskazywał, że koszykarze na parkiecie spędzą dodatkowe przynajmniej pięć minut. Gospodarze mieli jednak inne "plany" i równo z końcową syreną zadali decydujący cios (94:96), zdobywając dwa punkty. Po czwartej porażce w sezonie Górnik Trans.eu Zamek Książ przesunął się na piąte miejsce i do lidera z Radomia traci już trzy punkty. Komplet czterech punktów w tym tygodniu zaliczył HydroTruck. Po środowej wygranej z SKS w ramach poprzedniej kolejki (87:71), w sobotnim meczu w Pelplinie pokonał Deckę 81:76. Po zwycięstwie na kontach zapisali też pozostali rywale z czołówki. Starogard na własnym parkiecie wygrał z Polonią Bytom 97:87, a Kotwica we Wrocławiu z rezerwami Śląska 85:69. Punkty straciły Dziki, przegrywając w Krośnie z Miastem Szkła 65:87. W sobotę mieliśmy również kolejne dolnośląskie derby, w których WKK przed własną publicznością pokonało Turów 72:55. W meczu wystąpili byli zawodnicy Górnika Krzysztof Jakóbczyk (Zgorzelec), Tomasz Ochońko i Kamil Zywert (obaj Wrocław). Na pięć kolejek przed końcem rundy (w tym cztery do zagrania jeszcze w tym roku) prowadzi Radom z dwoma punktami przewagi nad Kołobrzegiem, Tychami i Starogardem oraz trzema nad Wałbrzychem, Śląsk II jest dziewiąty (2 punkty mniej od Górnika), WKK dwunaste (3 punkty do Górnika), a Turów czternasty (2 punkty mniej od WKK). W przyszły weekend kolejne koszykarskie zmagania, a wałbrzyszanie w Aqua Zdrój podejmą AZS Opole.