Rozbite kawałki

Strona Główna » Koszykówka » News » Rozbite kawałki

Własna hala dodała skrzydeł

Zarówno w Wałbrzychu, jak i poza nim Górnik Trans.eu Zamek Książ bez problemów rozpoczyna tegoroczne zmagania, zostawiający rywali zdecydowanie z tyłu. Dzisiejsze starcie w hali Aqua Zdrój jeszcze przed pierwszą syreną zapowiadało się na wymagające i pełne walki - wystarczy przypomnieć sobie zeszłosezonowe mecze tych drużyn - jednak po dwóch godzinach gry, gospodarze ostatecznie zwycięstwo zapewnili sobie pewnie. Po udanym otwarciu, w dwóch kolejnych kwartach gra się wyrównała i wałbrzyszanie musieli nieco mocniej zacząć pilnować wyniku. Na 10 minut przed końcem meczu strata Miasta Szkła wynosiła tylko trzy oczka. To jeszcze bardziej zmobilizowało gospodarzy, którzy w ostatniej odsłonie pokazali swoją skuteczność i bez większych problemów przypieczętowali drugi komplet punktów oraz wspięli się na fotel lidera Suzuki 1. Ligi. A już za tydzień we Wrocławiu Górnika Trans.eu Zamek Książ czeka starcie derbowe z rezerwami Śląska.

W pozostałych meczach: AGH - Kotwica 81:92, WKK - Dziki 73:75, Żak - Bytom 94:74.

Dla Wałbrzycha punktowali: Kordalski 33, Stopierzyński 16, Niedźwiedzki 12 (double double; 10 zb), Durski 9, Majewski 7, Walski 7, Ratajczak 3, Sobkowiak 3, Marek 2, Kabała 0, Kruszczyński 0.

Dwa osobiste wykorzystuje Marek, następnie okazje na "3" marnują Sobkowiak i Kruszczyński. Krosno nie trafia już nic. Wygrywamy IV kwartę 29:8. W całym meczu Górnik pokonuje Miasto Szkła różnicą 24 punktów - 92:68.

Górnik bez problemów dogrywa do 90. punktu - 90:68. Około 2 minuty do końca.

Kilka niecelnych rzutów po stronie gości, gospodarze pewnie pilnują wyniku - 84:66. 4 minuty do końca.

Skuteczna gra wałbrzyszan, którzy odsuwają się na 78:64.

Po 2 minuty gry odsuwamy się na 73:62.

Na początek ostatniej kwarty kolejne punkty Niedźwiedzkiego i Kordalskiego - 67:62.

Goście rzucają 2 punkty, Majewski marnuje okazję na 5. Przegrywamy III kwartę 16:18. Po trzech 63:60 dla Górnika.

Na każde trafienie Górnika, Krosno szybko odpowiada. Obecnie 63:58 dla gospodarzy.

Oba zespoły nie odpuszczają, u nas trafiają za "2" Ratajczak i Kordalski - 61:56.

Gra kosz za kosz i cały czas 3-5 puntkowe prowadzenie Górnika. Obecnie 57:54.

4 punkty Durskiego i 2 punkty Walskiego, gospodarze powiększają przewagę na 55:45. Krosno jednak szybko nadrabia połowę straty.

Po przerwie Miasto Szkła marnuje okazję na 8 punktów z rzędu, Górnik zaś trafia za "2" i odsuwa się na 49:42.

Jak na razie dla Wałbrzycha najwięcej rzucili Kordalski (17) i Niedźwiedzki (11).

Walka trwa do ostatnich sekund, goście zbliżają się na 2 punkty, gospodarze jednak rzutem za "3" odsuwają się. Przegrywamy II kwartę 19:21. Do przerwy Górnik prowadzi z Miastem Szkła różnicą 5 punktów - 47:42.

Gospodarze zaczynają ponownie powiększać przewagę - 44:36. Nieco ponad minuta do przerwy.

Miasto Szkła nie odpuszcza i obecnie przegrywa 36:38. Do przerwy około 3 minuty.

Zacięta walka na parkiecie. Górnik odsuwa się na 34:31, po chwili mamy jednak remis 34:34.

Kilka niecelnych rzutów po stronie Górnika i Krosno zbliża się na punkt - 31:32.

Drugą kwartę za "2" otwiera Niedźwiedzki, po chwili goście nadrabiają 4 punkty - 30:25 dla Górnika.

W końcówce dwa oczka dorzuca jeszcze Stopierzyński, a Krosno pudłuje za "3". Wygrywamy I kwartę 28:21.

Pudłują Niedźwiedzki, Sobkowiak i Ratajczak. 26:21 dla Wałbrzycha.

Pewnie pilnujemy wyniku, dwa osobiste wykorzystuje Durski - 19:12.

Punktują Niedźwiedzki i Kordalski, Górnik prowadzi 13:7.

Dwie "3" Kordalskiego i odwracamy wynik na 6:5.

Goście zaczynają od 3:0.

Koszykarze już na parkiecie, zaczynamy za kilka minut.

Wałbrzyszanie grają w składzie: Niedźwiedzki, Majewski, Durski, Walski, Kordalski.

W zakończonych już meczach Polonia - Starogard 74:86, Basket - HydroTruck po dogrywce 89:94.

Wałbrzyscy koszykarze w poprzedni weekend pewnie rozpoczęli piąty rok ligowej walki na zapleczu EBL. Pierwsze punkty są już na koncie, miejsce w czołówce również i teraz dobrze byłoby to powtórzyć na własnym parkiecie. Finisz poprzedniego sezonu halę Aqua Zdrój wypełnił do ostatnich miejsc. A jak będzie dzisiaj ? Pierwszym w nowym sezonie rywalem Górnika Trans.eu Zamek Książ jest lider po inauguracji Miasto Szkła. W poprzednim roku zespoły w obu meczach do ostatnich minut biły się o końcowe zwycięstwo. Czy dzisiaj również walka będzie wyrównana ? Czy wałbrzyszanie wygrają po raz ósmy z Krosnem ? Odpowiedzi od 18.