Opóźniona skuteczność

Strona Główna » Koszykówka » News » Opóźniona skuteczność

Trener Radomski tym razem z kompletem

Skutecznie i pewnie nowy sezon rozpoczynają biało-niebiescy, choć nie obyło się bez małego potknięcia na starcie. Po wyrównanych pierwszych minutach, w kolejnych kontrolę nad meczem przejęli gospodarze i szybko odsunęli się od wałbrzyszan. Nasi koszykarze na rozkręcenie się potrzebowali nieco ponad kwadrans, ale jak już zaskoczyli, szybko nadrobili stratę i odwrócili rezultat na swoją korzyść. A po przerwie bez większych problemów pokazali rywalowi z Pelplina swoją skuteczność. Świetnie spisała się dzisiaj cała wyjściowa "5", zdobywając dwucyfrowe wyniki. Poza Kordalskim, Walskim i Majewskim, na parkiecie oglądaliśmy również pozostałych "nowych" w wałbrzyskich szeregach. Warto też wspomnieć, że po dwóch zeszłorocznych porażkach w starciach Pelplin - Wałbrzych, tym razem ekipa trenera Radomskiego kończy z kompletem. Za tydzień pierwszy domowy mecz w nowym sezonie, w hali AZ Górnik Trans.eu Zamek Książ podejmie Miasto Szkła.

W pozostałych meczach: Dziki - Basket 62:54, Starogard - AZS 79:61, Kotwica - WKK 64:66.

Dla Wałbrzycha punktowali: Niedźwiedzki 19, Majewski 17, Durski 15, Walski 12, Kordalski 10, Sobkowiak 5, Kruszczyński 3, Ratajczak 3, Stopierzyński 3, Marek 2, Kabała 0.

Goście bez problemów dogrywają do końca. Decka marnuje okazję na 6 punktów, w Górniku 3 oczka dorzuca jeszcze Kruszczyński. Wygrywamy IV kwartę 17:13. W całym meczu Górnik pokonuje Deckę różnicą 21 punktów - 89:68.

Skuteczna gra biało-niebieskich i odsuwamy Pelplin na 20 punktów - 86:66. 2 minuty do końca.

Kolejne punkty zalicza Kordalski i prowadzimy 79:66.

Sporo błędów i fauli po obu stronach, 77:59 dla Wałbrzycha w połowie kwarty.

Górnik cały czas utrzymuje ponad 10-punktową przewagę - 75:59.

Ostatnią kwartę Decka rozpoczyna od prowadzenia 4:0.

3 punkty zdobywa jeszcze Majewski. Wygrywamy III kwartę 32:20. Po trzech 72:55 dla Wałbrzycha.

Minuta do końca i 69:53 dla Wałbrzycha.

Pelplin nadrabia 4 punkty z rzędu, Wałbrzych odpowiada "3" Sobkowiaka i "2" Stopierzyńskiego - 64:48.

Przewaga gości rośnie - 56:42 i po chwili 59:44.

Decka nadrabia kilka punktów, po chwili Majewski trafia za "3". 50:40 dla Górnika.

Na początek trzeciej kwarty Górnik odsuwa się na 8 punktów - 45:37.

Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Niedźwiedzki (13) i Durski (11).

Nadal skuteczny Durski, który rzuca jeszcze dwa osobiste, 3 punkty dokłada Walski. Decka marnuje zaś okazję na 5 punktów. II kwartę wygrywamy 25:13. Do przerwy Górnik prowadzi z Decką różnicą 5 punktów - 40:35.

Gra kosz za kosz i 35:35. Nieco ponad minuta do przerwy.

3 punkty Durskiego, 6 punktów Niedźwiedzkiego i w zaledwie minutę Górnik nadrabia całą stratę - 32:32.

W drugiej kwarcie jak na razie gra na remis 8:8. Sporo niecelnych rzutów po stronie gości z Wałbrzycha.

Przewaga Decki cały czas się utrzymuje. Stopierzyński trafia z wolnego, a Ratajczak za "3" - 23:30.

Kolejne celne osobiste Niedźwiedzkiego, nadal jednak przegrywamy 7 punktami - 17:24.

Nie udaje się zbyt wiele nadrobić, w końcówce Niedźwiedzki trafia jeden osobisty. Przegrywamy I kwartę 15:22.

Serię niecelnych rzutów wałbrzyszan przerywa Walski - 14:22.

Gospodarze zaczynają powiększać przewagę, obecnie prowadzą 20:12.

Do gry wchodzi Marek, Górnik remisuje 9:9 i 12:12.

Gra wyrównana, niecelne rzutu po obu stronach. Po 4 minutach Decka prowadzi 7:5.

Na początek meczu Walski i Majewski nie trafiają za "3", Durski za "2". Decka wykorzystuje dwa osobiste, po chwili Durski odwraca wynik na 3:2 dla Górnika.

W zakończonych już meczach 1. kolejki: Turów - Żak 100:103, GKS - Polonia Warszawa 85:63, HydroTruck - Bytom 99:91.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Niedźwiedzki, Majewski, Durski, Walski, Kordalski.

W tym tygodniu wystartowała również Energa Basket Liga. Od porażki sezon po awansie rozpoczął obecny mistrz Suzuki 1. Liga z Łańcuta. Sokół w domowym meczu uległ warszawskiej Legii 72:83. Wygraną zaliczył zaś zeszłoroczny beniaminek ze Słupska. Czarni również na własnym parkiecie pokonali Arkę Gdynia 66:64. Natomiast w środowym Superpucharze Mistrz Polski Śląsk (trener Andrzej Adamek, Maksym Papacz) uległ zdobywcy Pucharu Polski Stal Ostrów Wielkopolski 81:94.

Czas rozpocząć kolejny rok na zapleczu Energa Basket Ligi. Czy piątka okaże się szczęśliwa na biało-niebieskich, dowiemy się nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku. Jednak żeby w ogóle myśleć o czwartej już z rzędu walce o awans, warto punkty gromadzić od samego początku. Na starcie rozgrywek 2022/2023 wicemistrz Suzuki 1. Ligi Górnik Trans.eu Zamek Książ w Pelplinie zagra z czternastą na koniec poprzedniego sezonu Decką. Dzisiejszy mecz wyjątkowy jest dla trenera wałbrzyszan Marcina Radomskiego, który jeszcze kilka miesięcy temu prowadził Pelplin. Kto na inaugurację będzie górą - nowy czy stary klub trenera ? Jak poradzi sobie w dużej mierze nowy skład wałbrzyszan ? Odpowiedzi od 18.