Niewykorzystana wizyta

Strona Główna » Koszykówka » News » Niewykorzystana wizyta

Ostatnie minuty przesądziły o stracie punktów

Jak przystało na spotkanie dwóch drużyn z ligowej czołówki, starcie w Kołobrzegu okazało się niezwykle wyrównane i zacięte, a o końcowym rezultacie decydowały dosłownie ostatnie sekundy gry. Niestety, tym razem wizyta naszych koszykarzy nad polskim morzem nie okazała się udana. Górnik Trans.eu prowadził już 8 punktami, jednak w końcówce pozwolił się Kotwicy dogonić i odwrócić wynik. W ostatnich sekundach była jeszcze szansa zdobycia "rzutem na taśmę" dwóch punktów, jednak "3" wałbrzyszan ostatecznie nie wylądowała w koszu. Szkoda zmarnowanej okazji na powiększenie przewagi nad pierwszym z głównych rywali do walki o awans. Górnik Trans.eu pozostał za liderem, jednak rywale "nie śpią" i zbliżają się coraz wyraźniej. Po dwóch wyjazdach, za tydzień wałbrzyszanie wracają do hali AZ i w pierwszym domowym rewanżowym meczu zmierzą się z akademikami z Krakowa.

W pozostałych meczach: AZS - Księżak 96:77, Dziki - WKK 67:74, Znicz - Miasto Szkła 86:79, Start II - SKS 95:88, Żak - GKS 94:93, Sokół - Turów 83:75.

Dla Wałbrzycha punktowali: Niedźwiedzki 19, Pabian 14, Durski 10, Jakóbczyk 9, Dymała 6, Kruszczyński 5, Cechniak 4, Zywert 4, Ratajczak 0. U gospodarzy Pieloch 18.

A było już tak blisko... Dosłownie w ostatniej sekundzie szanse na "3" miał Dymała, jednak nie udaje się jej wykorzystać... Wygrywamy IV kwartę 20:19. W całym meczu Górnik ulega Kotwicy zaledwie punktem - 71:72.

Niedźwiedzki zalicza jeszcze dwa punkty i przegrywamy tylko jednym.

Końcówka jak cały mecz, bardzo zacięta. Pół minuty do końca i 69:69.

Do końca meczu pozostały 2 minuty, Górnik po raz kolejny odwraca rezultat - 65:63. Kotwica szybko odpowiada - 66:65.

Nadal bardzo wyrównana gra na parkiecie, obecnie na prowadzeniu Kołobrzeg 63:62.

Dwa osobiste wykorzystuje Jakóbczyk. Górnik traci już tylko 2 punkty - 59:61. Po chwili Niedźwiedzki doprowadza do 61:61.

3 punkty Niedźwiedzkiego i nieco nadrabiamy, przegrywamy 57:61.

Ostatnią partię gospodarze rozpoczynają od powiększenia prowadzenie do 61:54.

W końcówce za "3" rzuca jeszcze Pieloch. Przegrywamy III kwartę 12:17. Po trzech 53:51 dla Kotwicy.

Gra kosz za kosz i obecnie 50:49 prowadzi Kotwica.

Kilka niecelnych rzutów u wałbrzyszan, gospodarze wychodzą na 46:45. Po chwili Niedźwiedzki wykorzystuje osobiste i odwraca wynik na 47:46.

Kotwica rusza do odrabiania strat i dogrywa na 43:44.

Kolejne punkty dla gości z Wałbrzycha i prowadzimy już 44:36.

Po przerwie odsuwamy się na 41:36.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Niedźwiedzki (9), Durski i Pabian (po 8), u gospodarzy Pieloch (7).

Zacięta końcówka kwarty. Dwie "3" Pabiana, z czego wykorzystuje tylko jedną, a w ostatnich sekundach za "3" pudłuje Pieloch. W II kwarcie remis 19:19. Do przerwy Górnik prowadzi z Kotwicą różnicą 3 punktów - 39:36.

Kolejne punkty dorzuca Jakóbczyk, wałbrzyszanie odwracają rezultat na 36:35.

Tym razem Durski zalicza dwie "3" z rzędu i Górnik zbliża się na 34:35. Do przerwy 2 minuty.

Niedźwiedzki za "2", Durski wykorzystuje dwa osobiste, jednak nie udaje się nadrobić straty - 28:35.

Przewaga Kołobrzegu powiększa się do 30:24. Wałbrzyszanie zaliczają kolejne niecelne rzuty.

Kotwica dogrywa na 21:22, po chwili Górnik odsuwa się na 24:21. Gospodarze szybko nadrabiają i odwracają wynik na 26:24.

Punktuje jeszcze Dymała i wałbrzyszanie nieco powiększają przewagę. Wygrywamy I kwartę 20:17.

Sporo niecelnych rzutów po obu stronach, gra bardzo wyrównana. Obecnie 18:16 dla Wałbrzycha.

3 punkty Niedźwiedzkiego i mamy remis 9:9. Po chwili Kotwica ponownie na prowadzeniu 13:12.

Dymała trafia za "2" i Górnik przegrywa już tylko 6:7.

3 minuty gry za nami i Kotwica nadal na 3-punktowym prowadzeniu - 7:4.

Mecz rozpoczyna się od prowadzenia gospodarzy 5:2. W Górniku punkty zdobył Cechniak.

W trwających meczach: AZS - Księżak 48:47, Żak - GKS 39:37, Sokół - Turów 19:29 (I kwarta).

U gospodarzy natomiast w wyjściowej "5" mamy Damiana Pielocha.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Durski, Jakóbczyk, Pabian, Cechniak, Zywert.

Koszykarze rozgrzewają się na parkiecie.

Najpierw derby, a teraz starcie z pierwszym z głównych rywali do ligowego szczytu. Wałbrzyskim koszykarzom trafił się dość wymagający wyjazdowy start części rewanżowej. Pierwszy krok w stronę utrzymania się za plecami lidera Górnik Trans.eu wykonał już w zeszłym tygodniu we Wrocławiu, teraz czas na drugi. Kotwica, która w poprzedniej kolejce pauzowała, do wałbrzyszan traci obecnie dwa punkty. W październiku w hali AZ nasi koszykarze pewnie pokonali dzisiejszego rywala 11 punktami. Czy teraz uda się to powtórzyć ? Czy Górnik Trans.eu pozostanie tuż za szczytem ? Odpowiedzi od 18.