Dali lekcję

Strona Główna » Koszykówka » News » Dali lekcję

Udana wizyta u mistrza II ligi

Wałbrzyszanie nie zwalniają tempa i po raz trzeci z rzędu w trwającym sezonie potwierdzają swoją bardzo dobrą skuteczność. Choć sam początek meczu chyba nie do końca poszedł po myśli wałbrzyszan - może to wina dość wczesnej pory jak na spotkanie ligowe - nasi koszykarze już w końcówce pierwszej kwarty złapali dobry rytm i w kolejnych partiach bez większych problemów kontrolowali przebieg gry. Żak kilka razy próbował skutecznie gonić wynik, jednak ani razu nie zdołał wyraźnie zbliżyć się do gości z Wałbrzycha. Niezwykle skuteczny okazał się dzisiaj Marcin Dymała, który w pojedynkę zaliczył prawie jedną czwartą punktów. Również bardzo dobrze zagrali Hubert Pabian i Krzysztof Jakóbczyk. Cała trójka w sumie rzuciła jedną trzecią dzisiejszych punktów. Teraz Górnik Trans.eu musi czekać jak zagrają rywale, żeby przekonać się czy zaliczy awans w tabeli. Natomiast już w najbliższą środę wałbrzyszanie wybierają się do Zgorzelca na spotkanie z kolejnym beniaminkiem.

W pozostałych meczach: Sokół - Miasto Szkła 70:65, SKS - Dziki 76:82, Znicz - AZS 81:70, GKS - Decka 84:85, Kotwica - AGH 92:73, WKK - Księżak 103:95, Śląsk II - Start II 88:92.

Dla Wałbrzycha punktowali: Dymała 24, Jakóbczyk 18, Pabian 18 (double double; 10 zbiórek), Malesa 13, Ratajczak 9, Zywert 5, Durski 2, Kruszczyński 1, Cechniak 0, Jeziorowski 0, Pawlak 0.

Gospodarze w samej końcówce nadrabiają 4 punkty, u wałbrzyszan szansy na "3" nie wykorzystuje Kruszczyński. W IV kwarcie wygrywamy 22:14. w całym meczu Górnik pokonuje Żaka różnicą 19 punktów - 90:71.

Rozpoczynamy ostatnią minutę. Żak próbuje jeszcze gonić Górnika.

Kolejne punkty dla Górnika zdobywają Pabian, Zywert i Ratajczak. Przewaga wzrasta do 23 oczek - 88:65.

9:3 w kwarcie prowadzą wałbrzyszanie. Nieco ponad 5 minut do końca spotkania - 77:60.

Jakóbczyk i Malesa marnują dwie okazje za 3 punkty, u gości też kilka niecelnych rzutów - 73:60.

Dymała za "2", Jakóbczyk za "3" i odzyskujemy 5 punktów na początek ostatniej kwarty - 73:57.

W końcówce Koszalin nadrabia kilka punktów z rzędu. Przegrywamy III kwartę 18:24. Po trzech 68:57 dla Wałbrzycha.

Górnik spokojnie kontroluje grę, obecnie prowadzimy 66:51. Niecałe 2 minuty do końca kwarty.

Przewaga gości cały czas na granicy 20 punktów - 64:46.

Kolejne punkty na koncie wałbrzyszan, celnie Pabian i Kruszczyński - 59:42.

Żak stara się gonić wynik, gospodarze zmniejszają stratę na 40:55.

Po przerwie Ratajczak rzutem za "3" powiększa przewagę do 20 punktów - 53:33.

Najwięcej punktów dla Wałbrzycha jak na razie rzucili Jakóbczyk (13), Dymała (11) i Pabian (10).

Końcówka również należy do gości. 3 punkty zalicza Pabian, a 2 punkty dokłada Ratajczak. Gospodarze marnują zaś okazję za "3". Wygrywamy II kwartę 23:16. Do przerwy Górnik prowadzi z Żakiem różnicą 17 punktów - 50:33.

Nieco ponad minuta do przerwy. Górnik prowadzi 45:33.

Goście powiększają przewagę, 5 punktów Pabiana i 42:26. Żak próbuje nadrabiać, jednak cały czas traci ponad 10 punktów.

Tym razem za "2" trafia Zywert, w połowie kwarty prowadzimy 37:23.

3 minuty gry za nami i 32:21 dla Wałbrzycha.

Żak nadrabia 2 punkty, Górnik jednak szybko odpowiada, zdobywając 3 kolejne - 30:19.

W ostatniej minucie 2 punkty zdobywa jeszcze Durski, a 5 punktów dorzuca Malesa. Wygrywamy I kwartę 27:17.

14:10 dla gospodarzy, kilka celnych rzutów Jakóbczyka i Dymały i wałbrzyszanie wychodzą na prowadzenie 19:17. 2 minuty do końca kwarty.

Wyrównana gra na parkiecie, Górnik wychodzi na 8:6, po chwili Żak odwraca wynik i jest 10:8 dla Koszalina.

Kolejne punkty na koncie Jakóbczyka, tym razem wykorzystuje trzy osobiste - 6:6.

Przegrywamy 0:5. Po chwili 3 punkty zdobywa Jakóbczyk - 3:5.

Mecz zaczynamy od dwóch niecelnych rzutów za "3". Wynik spotkania otwierają gospodarze - 2:0.

Zawodnicy już na parkiecie, zaczynamy za chwilę.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Malesa, Jakóbczyk, Pabian, Ratajczak, Zywert.

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wałbrzyscy kibice jeszcze tydzień muszą poczekać zanim ponownie zobaczą koszykarzy w kompleksie Aqua Zdrój. Po bardzo udanej wizycie w Krakowie u brązowego medalisty, teraz przyszedł czas na sprawdzenie mistrza II ligi. Żak Koszalin to absolutny debiutant na zapleczu EBL. Klub seniorskie doświadczenia zbiera dopiero od czterech lat i po spędzeniu dwóch sezonów zarówno w III, jak i II lidze, dołączył obecnie do Suzuki 1. Liga. Czy wałbrzyszanie pokonają drugiego beniaminka z rzędu i zdobędą trzeci komplet punktów ? Czy uda się zbliżyć do czołówki ? Odpowiedzi już od 13.