Nici z awansu

Strona Główna » Koszykówka » News » Nici z awansu

Polscy koszykarze nie jadą na IO

Ostatecznie Polska przegrała dzisiaj z Litwą 69:88. Decydująca okazała się trzecia kwarta, którą rozpoczęliśmy ze strata 1 puinktu. a w trakcie zdobyliśmy zaledwie 6 punktów i pozwoliliśmy rywalom odskoczyć na kilkanaście oczek. W czwartej kwarcie zdecydowanie lepsi Litwini powiększyli jeszcze przewagę. Balcerowski w ostatniej minucie musiał opuścić plac gry z powodu pięciu przewinień osobistych. W sumie zdobył 10 punktów i zagrał prawie 20 minut. W jutrzejszym finale o miejsce na IO zawalczą Litwa i Słowenia.

Trwa półfinałowe starcie Polski z Litwą. Do przerwy biało-czerwoni dotrzymują kroku rywalom, przegrywając jedynie 45:46. Dobrze jak na razie prezentuje się Aleksander Balcerowski, który w pierwszej połowie rzucił 7 punktów.

Dzisiaj decydują się losy polskiej reprezentacji koszykarzy i ich udziału w IO w Tokio. Po południu grają półfinał w turnieju eliminacyjnym w Kownie. Z Litwinami. Tylko zwycięzca tego meczu przedłuży swoje szanse na awans. W drugiej parze Słowenia zagra z Wenezuelą. Obaj zwycięzcy zagrają w niedzielę finał turnieju i tylko wygrany tego meczu pojedzie na igrzyska olimpijskie. Trudne zadanie czeka Polaków, w podstawowym składzie powinien kolejny raz wyjść na parkiet Aleksander Balcerowski, wychowanek Górnika Wałbrzych. Zdjęcie: pzkosz.pl - Balcerowski z prawej.