Krok bliżej IO

Strona Główna » Koszykówka » News » Krok bliżej IO

Udany początek turnieju na Litwie

Angola okazała się dość słabym rywalem, choć zwłaszcza w ostatniej odsłonie momentami starała się zbliżyć dogonić wynik, a biało-czerwoni z każdą kolejną kwartą skutecznie powiększali przewagę nad rywalem. Polacy już na samym początku zyskali kilkupunktowe prowadzenie, a na przerwę schodzili z zaliczką 12 oczek - 43:31. W drugiej części meczu Angola zaczęła nieco naciskać, jednak nasi koszykarze pilnowali wypracowanego dystansu, w ostatnich minutach wyraźnie odskakując rywalom. Ostatecznie mecz zakończył się 19-punktową wygraną Polski - 83:64. Bardzo dobry poczatek i koniec spotkania zaliczył Aleksander Balcerowski, który na parkiecie spędził prawie 20 minut i zdobył 14 punktów. Kolejne spotkanie już w czwartek ze Słowenią.

Polska zaczyna mecz z Angolą w ramach przedolimpijskich eliminacji. Turniej odbywa się na Litwie. Polacy dzisiaj muszą wygrać, by myśleć o najlepszej "4" turnieju, bo pojutrze czeka ich trudniejszy mecz ze Słowenią. A potem półfinał i finał. Tylko zwycięzca finału ma awans na IO. W podstawowej "5" reprezentacji powinien dzisiaj wystąpić Aleksander Balcerowski, wychowanek Górnika Wałbrzych, ostatnio mocno promowany przez trenera Mike'a Taylora w meczach towarzyskich.