Prawie w pojedynkę

Strona Główna » Koszykówka » News » Prawie w pojedynkę

Dość ciasno zrobiło się pod fotelem lidera

Podwójnie ligowy tydzień na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki trwa w najlepsze i jak na razie sportowych emocji oraz zaciętej walki nie brakuje. W środowej kolejce poza pauzującymi tym razem koszykarzami z Kutna, kibice nie oglądali również Sokoła oraz Miasta Szkła. Mecz dwóch ostatnich zespołów przełożony został na drugą połowę listopada. Natomiast w sześciu pozostałych starciach aż pięć drużyn przekroczyło granicę 100 zdobytych punktów. Po ponad 200 punktów łącznie padło w Opolu oraz Poznaniu. Beniaminek AZS po zaciętym boju uległ WKK 102:105. Bardzo udane spotkanie we wrocławskich szeregach zagrał Piotr Niedźwiedzki, który zdobył double double (28 punktów i 15 zbiórek). Pierwsza wygraną zaliczył Biofarm, pokonując przed własną publicznością Polonię 104:101. Wynikiem 104:90 zakończył się w Łowiczu mecz Księżaka ze Zniczem, a Pogoń wygrała z GKS 81:78. Komplety wygranych na koncie nadal mają Słupsk oraz Wałbrzych. Czarni pokonali w Kołobrzegu Kotwicę 80:58, a Górnik Trans.eu w derbowym spotkaniu w Kłodzku wygrał z Zetkamą 81:66.

Utrzymana passa wygranych, skuteczny derbowy rewanż za przegraną sprzed ponad czterech lat oraz tylko dwa punkty straty do ligowego szczytu - tak wygląda sytuacja biało-niebieskich po środowej serii spotkań. Wczorajsza derbowa wizyta u tegorocznego beniaminka w Kłodzku zapowiadała się na emocjonującą oraz zaciętą i taka też ostatecznie się okazała. Koszykarze po obu stronach przez całe spotkanie starali się dawać z siebie wszystko i walczyć o każdy kosz, co końcowo lepiej wyszło gościom z Wałbrzycha. Górnik Trans.eu jedynie w kwarcie otwarcia musiał mocno walczyć o korzystny wynik, w kolejnych częściach meczu bez większych problemów nasi koszykarze trzymali rywala na dystans, choć Zetkama cały czas starała się gonić i odwrócić wynik. Środowej wygranej nie byłoby jednak gdyby nie Krzysztof Jakóbczyk, który w pojedynkę rzucił prawie połowę punktów, a w całym meczu na parkiecie spędził prawie 38 minut. Po udanym środku tygodnia dobrze byłoby równie skutecznie zamknąć weekend. W niedzielę w hali AZ wałbrzyszanie zmierzą się z Biofarmem.

Po 4. kolejce, Górnik Trans.eu wylądował na podium - II pozycja, z 6 punktami na koncie. Na szczycie Czarni - 8 punktów, a za nimi Górnik Trans.eu, Sokół (mecz mniej), WKK, GKS, Księżak, Pogoń - wszyscy po 6 punktów.