Zamknęli ósemkę

Strona Główna » Koszykówka » News » Zamknęli ósemkę

Amerykanie nie pozwolili ograć się naszej kadrze

Niestety, Polacy nie dali rady postawić się reprezentacji USA. Amerykanie pewnie rozpoczęli spotkanie i po kwarcie otwarcia prowadzili już 14 punktami. W kolejnej kwarcie Polska zaczęła odrabiać straty, jednak wysoka przegrana pierwsza odsłona spowodowała, że do przerwy USA prowadziło 47:30. Nasza reprezentacja dobry rytm gry złapała po przerwie i w trzeciej kwarcie wygrała 25:16. To jednak niewiele dało, bo USA, po 5-punktowej wygranej w ostatniej kwarcie, ostatecznie pokonało Polskę 87:74. Tym samym Polska udział na Mistrzostwach Świata w Chinach kończy na ósmym miejscu.

W meczu o 5. miejsce Serbia pokonała Czechy 90:81 (41:50).

W ten weekend ostatnie mecze na MŚ w Chinach, w których bierze udział wychowanek Górnika Aleksander Balcerowski. Polska zagra o godz. 10 z USA o 7. miejsce. Nasi koszykarze już nie powtórzą wyniku sprzed 52 lat, kiedy to Polska w Urugwaju na MŚ zajęła 5. miejsce. Jak wygrają to będą mieć 7. miejsce i bilans meczów 5-3. Przy porażce zostanie nam 8. miejsce i bilans remisowy 4-4. O 5. miejsca zagrają w sobotę Czechy i Serbia. A w niedzielę o brązowy medal zmierzą się Francja i Australia. A o złoty medal MŚ zagrają Hiszpania i Argentyna. W półfinałach Hiszpania po dwóch dogrywkach wygrała 94:88 z Australią, a  Argentyna pewnie pokonała Francję 80:68.