Zostają dwa cele

Strona Główna » Koszykówka » News » Zostają dwa cele

Jest szansa na olimpijski awans

Polacy odpadają z gry o medale, ale mają jeszcze dwa cele w chinach. Zdobyć 5. miejsce w MŚ i uzyskać olimpijski awans.

IV kwarta już wyraźnie dla Hiszpanów, prowadzą nawet 15 punktami. Ostatecznie wygrywają 90:78.

Po III kwarcie 67:58 dla Hiszpanii. Ale Polska nie ejst bez szans na wygraną. Już z walki  o medale odpadła Serbia, która przegrała z Argentyną.

Po II kwarcie 46:41 dla Hiszpanii. Balcerowski grał w każdej kwarcie.

Cały czas prowadzi Hiszpania, ale Polacy dotrzymują jej kroku. I kwarta 22:18 dla Hiszpanii.

Dzisiaj o godz. 15 Polska zagra na MŚ ćwierćfinał z Hiszpanią. Rywal to kandydat do miejsca na podium. Przed naszym zespołem, który długo przygotowywał się w Wałbrzychu, a który ma w kadrze wychowanka Górnika Aleksandra Balcerowskiego, niezwykle trudne zadanie. Wygrana daje miejsce w półfinale MŚ i praktycznie awans  na IO w Tokio (dwie najlepsze drużyny europejskie). W pozostałych ćwierćfinałach dzisiaj i jutro zagrają: Argentyna - Serbia, USA - Francja, Austrialia - Czechy. Póki co, Europa górą w meczu z resztą świata, bo w ćwierćfinale ma aż 5 drużyn. Balcerowski w dotychczasowych 5 meczach grał od kilku do kilkunastu minut i w każdym zdobywał punkty. Kilka dni temu w ME koszykarzy na wózkach w Wałbrzychu również Polska grała z Hiszpanią i przegrała ten mecz.