Złoto przed Brexitem

Strona Główna » Koszykówka » News » Złoto przed Brexitem

Brytyjczycy jako jedyni okazali się niepokonali w Wałbrzychu i Świebodzicach

Pierwsza czwórka z wałbrzyskiego turnieju zakwalifikowała się na igrzyska.

Nowymi Mistrzami Europy zostają Brytyjczycy! Wielka Brytania w starciu finałowym pokonała Hiszpanię 75:52 (do przerwy 35:21). Anglicy tym samym poprawili wynik sprzed dwóch lat, kiedy to Euro zakończyli ze srebrnymi medalami (wygrała Turcja, trzecie były Niemcy) oraz dopisali na swoje konto siódmy tytuł mistrzowski.

Poznaliśmy już zdobywców brązowego medalu. W spotkaniu o miejsce trzecie Turcja pokonała Niemców 76:65.

Niestety, biało-czerwonym nie udało się zwycięsko zakończyć tegorocznego Euro. W ostatnim starciu Polacy o 5. miejsce walczyli z Włochami. Początek meczu był dość udany dla naszych koszykarzy, jednak rywal łatwo wygranej nie chciał odpuścić. Po 6-punktowej przegranej w kwarcie otwarcia, w kolejnej odsłonie Polacy doprowadzili prawie do remisu, jednak kilka błędów w samej końcówce, sprawiło, że do przerwy na tablicy wyników było 45:40 dla Włoch. W drugiej połowie obie reprezentacje toczyły zacięty bój o każdą piłkę, cały czas jednak na prowadzeniu utrzymywali się Włosi. Ostatecznie, mimo walki do samego końca, Polska przegrała z Włochami 72:84 i zajęła szóste miejsce w ME koszykarzy na wózkach.

W meczu o 7. miejsce Holandia pokonała Francję 95:46.

Dzisiaj poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Europy koszykarzy na wózkach. Te mistrzostwa trwają już od 10 dni w Wałbrzychu i Świebodzicach. Polska zagra o piąte miejsce z Włochami o godzinie 12.15. Wcześniej o godzinie 10 mecz o VII miejsce Holandia - Francja. O godzinie 14.30 mecz o brązowy medal Niemcy - Turcja. I wielki finał o godzinie 17 Wielka Brytania - Hiszpania. Te dwie ostatnie reprezentacje nie przegrały jeszcze meczu na ME. Dzisiaj już tylko jedna pozostanie niepokonana. Wszystkie mecze w hali Aqua Zdrój ul. Ratuszowa 6, wstęp wolny.