Awans Marcina

Strona Główna » Koszykówka » News » Awans Marcina

Wałbrzyski rozgrywający poprowadził swój klub do awansu

To bardzo dobra wiadomość  dla Nysy Zetkama Kłodzko i dobra dla Górnika Trans. Kłodzko wygrało trzeci mecz o awans w Białymstoku z Żubrami 92:80 i wraca po rocznej przerwie do I ligi. W nowym sezonie zagra więc z Górnikiem Trans, który zamiast do Białegostoku jechac na mecz 500 km, to pojedzie 50 km do Kłodzka. Wcześniej awansowały do I ligi dwa akademickie zespoły z Opola i Gdańska.  Trzeci mecz Żubry – Nysa Zetkama była bardzo wyrównany i zacięty, a liderem okazał się wałbrzyszanin Marcin Kowalski, który zagrał pełne 40 minut i zdobył aż 28 punktów. Wielkie podwójne brawa dla Marcina – za mecz i za awans. W finale PLK trwa rywalizacja o mistrzostwo kraju, broniący tytułu Anwil Włocławek prowadzi 1:0 z Polskim Cukrem Toruń. Na zdjęciu (www.pzkosz.pl) beniaminek I ligi z Kłodzka.