Zatrzymani w połowie

Strona Główna » Koszykówka » News » Zatrzymani w połowie

Sobota okazała się pechowa dla Górników

Wałbrzyscy koszykarze już dzisiaj mogli umocnić się w "8" oraz odsunąć jednego z rywali na nasze miejsce. Niestety, poznańscy koszykarze mieli inne plany i nie tylko rozbili wałbrzyszan, ale również nadal pozostają w grze o fazę play off. Jednak początek spotkania wcale nie zapowiadał takiej sytuacji. Mimo, że Biofarm od pierwszych minut starał się trzymać Górnika Trans.eu na kilkupunktowy dystans, wałbrzyszanie starali się dotrzymywać kroku rywalowi i patrząc na wynik do przerwy, kwestia zwycięstwa cały czas była otwarta. Dopiero w drugiej części meczu gospodarze szybko zdołali znacząco odskoczyć, a wałbrzyszanie zaczęli mieć problemy z gonieniem wyniku. Również ostatnia kwarta nie poszła po myśli naszego zespołu i ostatecznie po raz drugi w tym sezonie musimy oddać dwa punkty rywalowi z Poznania. Za tydzień ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, w hali Aqua Zdrój Górnik Trans.eu podejmie Kotwicę.

W pozostałych meczach: Astoria - GKS 92:82, Pogoń - Księżak 89:84, Polfarmex - Polonia 73:71, Sokół - Znicz 88:84, Czarni - SKK 91:84, Kotwica - AGH 88:71, WKK - Śląsk 80:93.

Dla Wałbrzycha punktowali: Wróbel 11, Kruszczyński 8, Niedźwiedzki 7, Spała 7, Ratajczak 6, Glapiński 6, Małecki 5, Krzywdziński 4, Durski 1.

W końcówce już niewiele dało się zrobić i nadrobić... Przegrywamy IV kwartę 15:24. W całym spotkaniu Górnik przegrywa z Biofarmem różnicą 24 punktów - 55:79.

4 punkty Kruszczyńskiego i 2 punkty Krzywdzińskiego, przegrywamy 53:76.

Ratajczak dwukrotnie nie trafia za "3".

5 minut do końca meczu i wałbrzyszanie przegrywają 47:71.

Staramy się gonić, jednak gospodarze wychodzą na 67:43.

Początek ostatniej odsłony niestety nadal nie do końca udany, Górnik przegrywa 40:58.

3 punkty Glapińskiego niewiele pomagają. Przegrywamy III kwartę 12:26. Po trzech 55:40 dla Biofarmu.

Kolejne niecelne rzuty wałbrzyszan i nadal przegrywamy 15 punktami.

2 minuty do końca i przegrywamy 35:50.

W połowie kwarty przewaga gospodarzy rośnie do 13 punktów - 46:33.

Spała i Wróbel próbują zmniejszyć stratę, jednak niewiele to pomaga. 40:33 dla Poznania.

Po przerwie gospodarze wychodzą na 7:0 w kwarcie.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Wróbel i Ratajczak (po 6).

W końcówce nadrabiamy większość straty. Wygrywamy II kwartę 15:14. Do przerwy Górnik przegrywa z Biofarmem 1 punktem - 28:29.

Skutecznie Wróbel i Niedźwiedzki i na minutę przed przerwą przegrywamy 26:29.

Wałbrzyszanie przegrywają w kwarcie 9:10, a w całym meczu 22:25.

Biofarm prowadzi 19:15.

Seria strat i niecelnych rzutów po obu stronach.

W międzyczasie do gry weszła prawie cała wałbrzyska ławka - Glapiński, Durski, Krzywdziński, Wróbel.

Górnikowi nie udaje się już dogonić rywala. Przegrywamy I kwartę 13:15.

Skutecznie Niedźwiedzki, przegrywamy 12:13. Minuta do końca.

Gospodarze odskakują na 13:8.

W połowie kwarty remis 6:6.

Niedźwiedzki wykorzystuje jeden rzut wolny, Ratajczak trafia za "2" i przegrywamy 3:4.

Górnik zaczyna od serii niecelnych rzutów. 4:1 dla Biofarmu.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Kruszczyński, Ratajczak, Niedźwiedzki, Spała, Małecki.

Trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wałbrzyscy koszykarze ruszają z ostatnią prostą zmagań w zasadniczej części sezonu 18/19. Po udanym zeszłotygodniowym rewanżu na Polonii za stracone w grudniu punkty, teraz czas na to samo w przypadku kolejnego z rywali. Ostatnim wyjazdowym przeciwnikiem Górnika Trans.eu jest obecnie dziesiąty w tabeli Biofarm. Dzisiejsze spotkanie jest o tyle ważne, że wygrana naszych koszykarzy pozwoli im nie tylko umocnić się na obecnym miejscu, ale również odsunąć jednego w głównych rywali do "8". Jak zakończy się wizyta Górnika Trans.eu w Poznaniu ? Czy uda się wygrać drugie spotkanie z rzędu poza domem ? Odpowiedzi już od 16.30.

Po 28 kolejkach, Górnik Trans.eu pozostał na wcześniej zajmowanej lokacie - VIII pozycja, z 43 punktami na koncie (15-13). Biofarm jest dwa oczka niżej - X miejsce, z 42 punktami (14-14). Dzisiejszy mecz jest już którymś z kolei starciem bezpośrednim w historii. W sezonie 2008/2009 drużyny spotkały się w koszykarskiej ekstraklasie i wygrane trafiły do gospodarzy (75:56 Poznań oraz 78:73 Wałbrzych). Natomiast w latach 2004-2007 graliśmy na zapleczu PLK (cztery wygrane Górnika Trans.eu i dwie wygrane Biofarmu). Kolejne mecze miały miejsce w sezonie 2014/2015 w II-ligowej grupie D - 68:67 i 94:92 dla Wałbrzycha. Natomiast w pierwszej rundzie obecnego sezonu w hali AZ Górnik Trans.eu przegrał z Biofarmem 70:72.