Zdobyli Wielkopolskę

Strona Główna » Koszykówka » News » Zdobyli Wielkopolskę

Nie bez problemów wałbrzyszanie zabierają punkty z Leszna

Wałbrzyscy koszykarze po kilku tygodniach prób, wreszcie przełamują się i do domowych wygranych dorzucają również dwa punkty z wyjazdu. Miejmy nadzieję, że dobra passa teraz utrzyma się już do końca rundy. Górnik Trans.eu do Leszna jechał z jednym celem - odbić sobie grudniową porażkę z hali Aqua Zdrój i zabrać punkty ze sobą. I jak pokazało całe spotkanie, cel udało się skutecznie zrealizować. Nie wszystko jednak poszło po myśli naszego zespołu. Po bardzo dobrym wejściu w mecz i wysokiej wygranej w pierwszej kwarcie, w kolejnej Polonia ruszyła do odrabiania strat i prawie dogoniła wałbrzyszan. Nieco gorsza grę Górnik Trans.eu skutecznie odbił sobie po przerwie, czym w dużym stopniu ustawił wynik starcia. W ostatniej kwarcie gospodarze jeszcze próbowali gonić, jednak wałbrzyszanie bez problemów doprowadzili korzystny wynik do końca. Za tydzień nasi koszykarze w Poznaniu zagrają z Biofarmem.

W pozostałych meczach: Znicz - WKK 78:84, Polfarmex - Sokół 84:88, AGH - Biofarm 83:73, GKS - Czarni 102:103, Księżak - Kotwica 76:86.

Dla Wałbrzycha punktowali: Małecki 24, Niedźwiedzki 18, Spała 13, Ratajczak 12, Wróbel 9, Durski 4, Der 2, Glapiński 2, Kruszczyński 2, Krzywdziński 2.

W końcówce Małecki trafia za "2", a Glapiński nie trafia za "3". Przegrywamy IV kwartę 16:25. W całym meczu Górnik pokonuje Polonię różnicą 12 punktów - 88:76.

86:76 dla gości i około minuty do końca meczu.

Niecelne rzuty za "2" Ratajczaka i Małeckiego, Górnik prowadzi 82:70.

6 minut do końca meczu i na tablicy wyników 77:64 dla Wałbrzycha.

Podobnie jak w drugiej kwarcie, również teraz Polonia stara się nadrabiać, jednak Górnik skutecznie pilnuje przewagi.

Na początek ostatniej odsłony Górnik odskakuje na 75:51.

W końcówce jeszcze trzy rzuty osobiste wykorzystuje Spała. Wygrywamy III kwartę 30:12. Po trzech 72:51 dla Wałbrzycha.

Półtorej minuty do końca kwarty i wałbrzyszanie uciekają na 67:49.

Górnik wychodzi na 12 punktowe prowadzenie, 61:49.

Wróbel za "3" oraz Małecki i Durski za "2" i w połowie kwarty prowadzimy 56:49.

Górnik zaczyna powoli odzyskiwać przewagę, po 3 minutach prowadzi 49:43.

Zaraz po przerwie Polonia zmniejsza dystans do jednego punktu - 41:42.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Niedźwiedzki (11) oraz Spała i Małecki (po 10).

W końcówce seria rzutów wolnych dla obu zespołów, w Górniku punktują Spała i Niedźwiedzki. II kwartę przegrywamy 14:25. Do przerwy Górnik prowadzi z Polonią różnicą 3 punktów - 42:39.

Gospodarze nadal na fali i tracą już tylko 3 punkty - 35:38. Minuta do przerwy.

Górnik stara się utrzymywać 8-9 punktów przewagi. Obecnie jest 38:29 dla Wałbrzycha.

Gospodarze nadrabiają kolejne punkty i przegrywają 22:30.

Po 3 minutach gry Polonia w kwarcie prowadzi 6:2.

Do gry weszli już wszyscy nasi rezerwowi - Krzywdziński, Glapiński, Wróbel.

W końcówce Polonia nadrabia kilka punktów. Ostatecznie I kwartę wygrywamy 28:14.

Przewaga wałbrzyszan wzrasta do 17 punktów - 26:9.

Na parkiecie pojawiają się Durski i Kruszczyński, prowadzimy 20:6.

Skuteczna gra naszych koszykarzy sprawia, że po 4 minutach gry prowadzimy 16:4.

Niedźwiedzki wykorzystuje dwa osobiste, Małecki dorzuca 3 punkty i prowadzimy 7:2.

Wałbrzyszanie mecz rozpoczynają od celnego rzutu za "2" Spały.

W pierwszym zakończonym meczu SKK - Pogoń 74:96.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Ratajczak, Niedźwiedzki, Spała, Małecki, Der.

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Końcówka pierwszej rundy okazała się dla wałbrzyskich koszykarzy zdecydowanie pechowa - przegrali wszystkie trzy ostatnie mecze. Teraz czas więc odrobić tamte straty i bez problemów "załatwić" sobie miejsce w pierwszej "8". Ostatnią prostą części zasadniczej wałbrzyscy koszykarze rozpoczynają w Lesznie, gdzie podczas ostatniej wizyty (luty 2016) przegrali aż 34 punktami. Również w pierwszym tegorocznym spotkaniu Polonia okazała się lepsza od naszego zespołu. Czy Górnik Trans.eu zdoła pokonać byłego II-ligowego grupowego rywala ? Czy wałbrzyszanie tym razem na finiszu rundy zdobędą komplety punktów ? Odpowiedzi już od 17.

Po 27 kolejkach, Górnik Trans.eu wrócił na wcześniej zajmowaną lokatę - VIII pozycja, z 41 punktami na koncie (14-13). Polonia znajduje się trzy lokaty wyżej - V miejsce, z 42 punktami (15-12). Dzisiejszy mecz w Lesznie jest szóstym starciem bezpośrednim klubów. W grudniowym spotkaniu w hali AZ Górnik Trans.eu uległ Polonii 62:78. Wcześniej drużyny przez dwa lata rywalizowały w II-ligowej grupie D. W sezonie 2014/2015 zwycięstwa trafiły do gości - 74:56 dla Górnika Trans.eu i 69:58 dla Polonii. Natomiast w kolejnych rozgrywkach (2015/2016) w obu spotkaniach lepsze okazało się Leszno, wygrywając 76:57 i 102:68.