Lider się wyłamał

Strona Główna » Koszykówka » News » Lider się wyłamał

Wałbrzyscy koszykarze muszą odzyskać zgubioną pod koniec listopada skuteczność

Wielkimi krokami zaplecze Energa Basket Ligi zbliża się do tygodnia z podwójnymi zmaganiami. Zanim jednak I-ligowi koszykarze po weekendzie ruszą do środowej oraz sobotnio-niedzielnej rywalizacji o kolejne punkty, za nimi trzecia w 2019 roku seria spotkań. Miniona 18. kolejka rozpoczęła się nieco wcześniej niż zwykle, pierwsze spotkanie odbyło się już w czwartek w Bydgoszczy. Miejscowa Astoria, po wysoko wygranej pierwszej kwarcie, pokonała Górnika Trans.eu 95:77. Pozostałe siedem spotkań rozegranych zostało już w sobotę i w większości również triumfowali gospodarze. Wicelider z Łańcuta na własnym parkiecie wygrał z innym beniaminkiem Księżakiem 86:68. Polfarmex pokonał ostatnie w tabeli SKK 100:80, a Czarni Biofarm 87:71. WKK przed własną publicznością wygrało z AGH 84:81, Kotwica z Pogonią 87:81, a Znicz z GKS 67:65. Ze schematu wyłamał się jedynie lider, Śląsk w starciu na szczycie w Lesznie pokonał Polonię 102:88.

Biało-niebiescy wraz z nadejściem zimowych miesięcy zapadli chyba w jakiś rodzaj zimowego snu. Przynajmniej tak można interpretować grę naszych koszykarzy w ostatnim czasie - na siedem meczów jakie zagrali w grudniu i dotychczas w styczniu, wygrali zaledwie dwa, w tym w Prudniku ledwo. Czwartkowa wizyta w Bydgoszczy jedynie potwierdziła słabszy okres Górnika Trans.eu, choć i pozycja rywala w tabeli miała zapewne też znaczenie. Osłabieni brakiem Piotra Niedźwiedzkiego wałbrzyszanie zdecydowanie źle weszli w mecz, co szybko wykorzystała Astoria, a dowód można było zobaczyć na tablicy wyników. Stracone 15 punktów już właściwie po pierwszej kwarcie "ustawiło" przebieg spotkania, choć Górnik Trans.eu - szczególnie po przerwie - starał się walczyć i nadrabiać jak najwięcej. Przez moment można było mieć nadzieję, że wałbrzyszanie zdołają "zaskoczyć" i dogonić rywala, jednak ostatecznie bydgoszczanie skutecznie odbili sobie październikową porażkę z Wałbrzycha. Teraz przed I-ligowcami tydzień z podwójnymi zmaganiami. Górnik Trans.eu zaczyna w hali AZ od dolnośląskich derbów z WKK.

Po 18. kolejce, Górnik Trans.eu utrzymał zajmowaną lokatę - X pozycja, z 26 punktami na koncie. Na szczycie tabeli Śląsk, za nim Sokół (mecz więcej) - po 33 punkty, a niżej Astoria - 31 punktów i Polonia - 30 punktów.