Pierwsza przesądziła

Strona Główna » Koszykówka » News » Pierwsza przesądziła

Wałbrzyszanie nadal nie potrafią przełamać kiepskiej passy

Kiepski początek oraz przegrana bardzo wysoko pierwsza kwarta właściwie ustawiły dalszą część meczu wałbrzyskim koszykarzom. Również w kolejnej partii nasz zespół miał problemy ze złapaniem dobrego rytmu gry, ale tym razem starał się trzymać już zdecydowanie bliżej rywala. Bardziej widoczną poprawę w grze Górnika Trans.eu można było zobaczyć jednak dopiero po przerwie. Patrząc na wynik trzeciej kwarty pojawiła się nadzieja na uratowanie końcowego rezultatu, jednak ostatnia odsłona meczu - mimo, że przebiegająca na dość wyrównanym poziomie - pokazała, że trzeci zespół I ligi jest dla wałbrzyszan za mocny. Jak dzisiejsza porażka wpłynie na położenie Górnika Trans.eu przekonamy się dopiero w sobotę, kiedy to zagrają pozostałe zespoły. A już w następnym tygodniu czekają nas dwie kolejki. Zmagania wałbrzyszanie zaczną od domowych derbów Dolnego Śląska z WKK (środa 23.01).

Dla Wałbrzycha punktowali: Wróbel 19, Ratajczak 16, Małecki 11, Kruszczyński 10, Durski 8, Spała 7, Krzywdziński 4, Der 2.

W końcówce oba zespoły jeszcze punktują, jednak dystans nie ulega już zmianie. Przegrywamy IV kwartę 23:25. W całym spotkaniu Górnik przegrywa z Astoria różnicą 18 punktów - 77:95.

7 punktów Ratajczaka i nadrabiamy na 71:89. Nieco ponad 2 minuty do końca meczu...

Połowa kwarty za nami i 89:64 dla Astorii.

Gospodarze nie dają Górnikowi nadrabiać straty, po chwili po raz kolejny zwiększają prowadzenie do 21 punktów - 85:64.

3 minuty gry i Górnik przegrywa 62:79.

Po dobrej końcówce poprzedniej kwarty, ostatnią zaczynamy od prowadzenia 5:2.

Wróbel na koniec trafia jeszcze za "2". Wygrywamy III kwartę 25:20. Po trzech 70:54 dla Bydgoszczy.

Wałbrzyszanie intensywnie gonią wynik, przegrywamy 52:70.

Ponad 7 minut gry po przerwie i 68:45 dla Astorii.

Spała trafia za "3" i Górnik przegrywa 38:60.

Astoria cały czas utrzymuje 21-punktową przewagę - 56:35.

Po przerwie zaczynamy od 2:2 w kwarcie.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha zdobył Małecki (8).

W końcówce punkty zdobywa jeszcze Krzywdziński. Przegrywamy II kwartę 22:28. Do przerwy Górnik przegrywa z Astorią różnicą 21 punktów - 29:50.

Około 2 minuty do przerwy i 45:25 dla Bydgoszczy.

6 punktów Małeckiego z rzędu i przegrywamy 18:35.

Punktowanie wałbrzyszan trwa krótko, Astoria po raz kolejny zaczyna uciekać i wychodzi na 34:12.

2 punkty Spały oraz trzy wykorzystane rzuty osobiste Durskiego i Górnik w kwarcie prowadzi 5:4.

W pierwszej kwarcie do gry wchodzili Durski, Spała, Wróbel, Der.

Serię bez punktów przerywa rzut za "3" Ratajczaka, jednak to już niewiele pomaga. Przegrywamy I kwartę... 7:22.

Seria niecelnych rzutów po obu stronach. Niecałe 2 minuty do końca kwarty.

Kiepska passa wałbrzyszan trwa, gospodarze prowadzą już 16:4.

Kilka strat oraz fauli wałbrzyszan i przewaga Astorii wzrasta do 9 punktów.

3 minuty gry za nami i Górnik przegrywa 4:11.

Pierwsze punkty w meczu zdobywają gospodarze, po chwili na tablicy wyników 4:2 dla Astorii.

Zakończyła się rozgrzewka, zaczynamy za chwilę.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Kruszczyński, Krzywdziński, Glapiński, Ratajczak, Małecki.

W dzisiejszym meczu, podobnie jak w niedzielnym z Czarnymi, nie wystąpi Piotr Niedźwiedzki, który został ukarany dwoma meczami zawieszenia za niesportowy faul w Prudniku.

Kiepska passa biało-niebieskich trwa nadal i nawet wygrana w ostatniej sekundzie w Prudniku niewiele zmieniła. Dodatkowo Górnik Trans.eu po wielu tygodniach opuścił pierwszą "8" i teraz będzie musiał się bardzo postarać, żeby odzyskać poprzednie położenie. Może wizyta u rywala ze ścisłej czołówki pomoże naszym koszykarzom się przełamać ? Trzecim noworocznym przeciwnikiem wałbrzyszan jest trzecia w tabeli Astoria. Choć zespoły dzieli prawie pół tabeli, nasi koszykarze liczą, że podobnie jak w październiku, również teraz uda się pokonać Bydgoszcz. Czy tak się stanie ? Czy Górnik Trans.eu zdobędzie 2 punkty ? Odpowiedzi od 19.

Po 17 kolejkach, Górnik Trans.eu zaliczył spadek w tabeli - X pozycja, z 25 punktami na koncie (8-9). Astoria plasuje się w ścisłej czołówce - III miejsce, z 29 punktami na koncie (12-5). Dzisiejsze spotkanie w Bydgoszczy jest trzecim starciem bezpośrednim klubów na zapleczu PLK. W październikowym meczu w hali Aqua Zdrój Górnik Trans.eu wygrał z Astorią 76:66. Natomiast w sezonie 2010/2011 (ostatni przed wycofaniem się) ówczesna Victoria Górnik na własnym parkiecie przegrała z Astorią 75:80. Zaś mecz rewanżowy - będący ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej - wałbrzyszanie oddali walkowerem.