Nieudany debiut

Strona Główna » Koszykówka » News » Nieudany debiut

Wałbrzyszanom nie udało się powtórzyć emocjonującej końcówki sprzed tygodnia

Nie tak miał wyglądać początek noworocznych zmagań na wałbrzyskim parkiecie. Choć trafienia Bartłomieja Ratajczaka, podobnie jak tydzień temu w Prudniku, również dzisiaj "zamykały" wynik, tym razem nie przyniosły naszym koszykarzom tak szczęśliwego zakończenia jak poprzednio. Górnik Trans.eu, pod nieobecność Piotra Niedźwiedzkiego, od początku miał problemy ze złapaniem kontaktu z rywalem. Już w pierwszych minutach wałbrzyszanie pozwolili Czarnym wyraźnie uciec, co skończyło się 6-punktową przegraną w pierwszej kwarcie. Na szczęście w kolejnej udało się wszystko nadrobić i od drugiej połowy walka miała się rozpocząć od nowa. I tak też się stało, Czarni ponownie uciekli, ale Górnik Trans.eu nie zdołał już odrobić zdecydowanie większej straty. Dodatkowo nie do końca udany debiut przed wałbrzyską publicznością zaliczył Grzegorz Małecki, który nie zdobył dziś ani jednego punktu. Kolejny mecz już za cztery dni w Bydgoszczy z Astorią.

W pozostałych meczach: AGH - Astoria 64:84, SKK - Sokół 73:91.

Dla Wałbrzycha punktowali: Ratajczak 18, Kruszczyński 11, Krzywdziński 9, Durski 8, Wróbel 7, Der i Spała po 4, Glapiński 3.

6 punktów Ratajczaka na koniec, tym razem to jednak niewiele pomaga... Wygrywamy IV kwartę 17:13. Górnik ostatecznie przegrywa z Czarnymi różnicą 10 punktów - 64:74.

Seria niecelnych rzutów i fauli po obu stronach. Około minuty do końca meczu.

Górnik ma problemy ze złapaniem dobrego rytmu gry, 72:55 dla gości.

Glapiński nie wykorzystuje rzutu osobistego, a Wróbel i Małecki pudłują - wynik bez zmian i 5 minut do końca.

3 minuty gry na nami i 16 punktów straty gospodarzy, 52:68.

Na początek ostatniej części meczu Ratajczak trafia za "3" i przegrywamy 50:63.

W końcówce jeszcze jeden wykorzystany rzut wolny przez Słupsk. Przegrywamy III kwartę 11:25. Po trzech 61:47 dla Czarnych.

Minuta do końca kwarty i gospodarze tracą już 13 punktów.

Wróbel wykorzystuje dwa osobiste i wałbrzyszanie przegrywają 45:55.

W połowie kwarty przewaga Czarnych wzrasta do 12 punktów - 53:41.

Trafienie Krzywdzińskiego niewiele pomaga, Górnik przegrywa 38:48.

Po przerwie mała powtórka z początku meczu, goście ponownie szybko zdobywają 7 punktów z rzędu i wychodzą na 43:36.

Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Ratajczak (9) i Krzywdziński (7).

Oba zespoły do ostatnich sekund nie chciały odpuścić, walcząc kosz za kosz. Wygrywamy II kwartę 21:15. Do przerwy Górnik remisuje z Czarnymi 36:36.

Niedługo trwało prowadzenie gospodarzy, Czarni dogrywają na remis 30:30. 3 minuty do przerwy.

3 punkty Kruszczyńskiego i wychodzimy na 27:26.

Kolejne dwa oczka na koncie wałbrzyszan, Górnik przegrywa już tylko 22:24.

Durski trafia najpierw za "2", a po chwili za "3" i zmniejszamy dystans do 4 punktów - 20:24.

W pierwszej części na parkiecie pojawili się również Spała, Durski i Krzywdziński.

Górnikowi nie udaje się już zbyt wiele nadrobić. Przegrywamy I kwartę 15:21.

Do gry wchodzi Der, na tablicy wyników 17:10 dla Czarnych.

4 minuty do końca i przegrywamy 7:12.

Niemoc wałbrzyszan w połowie kwarty przełamuje Ratajczak rzutem za "3".

Czarni wykorzystują nasze błędy i w 3 minuty wychodzą na 7:0.

Kiepski początek spotkania w wykonaniu wałbrzyszan, do kosza nie trafiają Małecki, Wróbel czy Glapiński.

W pierwszym trwającym meczu do przerwy AGH - Astoria 32:34.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Kruszczyński, Glapiński, Ratajczak, Wróbel, Małecki.

Na trybunach zbierają się kibice, a na parkiecie hali AZ trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wałbrzyscy koszykarze, podobnie jak pod koniec września, również w pierwszej kolejce rewanżowej okazali się jedynym beniaminkiem, który zdobył dwa punkty (WKK pierwszą kolejkę grało z opóźnieniem). Po udanym, choć wymagającym i niezwykle emocjonującym wyjazdowym początku roku, Górnik Trans.eu wraca do hali Aqua Zdrój i w pierwszym w 2019 roku spotkaniu zmierzy się z obecnie dziewiątymi w tabeli Czarnymi. Październikowy mecz w Słupsku, mimo starań i walki naszych koszykarzy, nie poszedł po myśli Górnika Trans.eu. Czy tym razem uda się zdobyć dwa punkty ? Czy wałbrzyszanie od wygranej zaczną rok u siebie ? Odpowiedzi już od 19.

Po 16 kolejkach, Górnik Trans.eu utrzymał dotychczasowe położenie - VIII pozycja, z 24 punktami na koncie (8-8). Czarni znajdują się tylko oczko niżej - IX miejsce, z 23 punktami na koncie (7-9). Dzisiejsze spotkanie w hali AZ jest drugim starciem bezpośrednim naszych koszykarzy z nowym zespołem Czarnych. Październikowa wizyta Górnika Trans.eu w Słupsku zakończyła się porażką 66:77. Natomiast z Energą Czarni wałbrzyszanie grali czterokrotnie w koszykarskiej ekstraklasie - 91:69 i 70:73 (2007/2008) oraz 60:96 i 73:89 (2008/2009).