Nareszcie w górę

Strona Główna » Koszykówka » News » Nareszcie w górę

Całe zaplecze EBL pogubiło już punkty

Dwie trzecie pierwszej części tegorocznej rundy zasadniczej już za I-ligowymi koszykarzami. Po zeszłotygodniowych podwójnych zmaganiach, tym razem mecze rozgrywane były jedynie w weekend. Przynajmniej w większości, bo 10. kolejka wystartowała już 30.10, kiedy to Śląsk na własnym parkiecie pokonał Kotwicę 101:80. Pozostałe siedem meczów odbyło się wczoraj. Największą niespodzianką sobotniej kolejki była na pewno pierwsza w tym sezonie porażka niepokonanego do tej pory Sokoła, który w Łańcucie przegrał z Astorią 73:95. Czarni wygrali w Kutnie z Polfarmexem 81:79, a Pogoń w Pruszkowie ze Zniczem 88:75. W starciu dwóch tegorocznych beniaminków w Łowiczu, aktualny mistrz II ligi AGH przegrał z trzecim zespołem trzeciego szczebla Księżakiem 89:94. Dwa punkty zdobył też wicemistrz II ligi, Górnik Trans.eu w Siedlcach wygrał z będącymi w końcówce tabeli Siedlcami 95:81. W Lesznie WKK przegrało z Polonią 64:72, a GKS na własnym parkiecie wygrał z Biofarmem 94:83.

Po kilku tygodniach spędzonych w samym środku ligowej tabeli, wałbrzyscy koszykarze nareszcie zaliczyli mały kroczek w górę, lądując na razie na siódmej pozycji. Jednak mimo awansu i takiej samej ilości punktów co szósty GKS i piąta Astoria, cały czas mamy ujemny bilans (obecnie -6). Miejmy więc nadzieję, że w kolejny weekend uda się nadrobić i ponownie wspiąć się nieco w tabeli. A patrząc na wczorajsze spotkanie, wszystko jest możliwe. Mecz w Siedlcach ułożył się zdecydowanie po myśli Górnika Trans.eu. Już od pierwszych minut wałbrzyszanie bez problemów przejęli inicjatywę i zaczęli uciekać rywalowi - w nieco ponad 3 minuty wyszli na 14:1. Potem było równie dobrze, jednak to pierwsza kwarta w bardzo dużym stopniu ustawiła przebieg meczu oraz pozwoliła naszym koszykarzom utrzymywać bezpieczny dystans nad Siedlcami. Szósta wygrana cieszy oraz daje nadzieję na kolejne zwycięstwa. A już w najbliższych kolejkach Górnika Trans.eu czekają starcia z rywalami z ostatnich II-ligowych playoff. Zaczynamy w hali AZ z Księżakiem.

Po 10. kolejce, Górnik Trans.eu zaliczył mały awans - VII pozycja, z 16 punktami na koncie. Na szczycie tabeli Śląsk i Sokół - po 19 punktów, za nimi Polonia i WKK - po 17 punktów, a niżej Astoria, GKS i Górnik Trans.eu - wszyscy po 16 punktów.