Robili co chcieli

Strona Główna » Koszykówka » News » Robili co chcieli

Przynajmniej dwa celne rzuty dzieliły wałbrzyszan od przebicia setki

Wałbrzyski beniaminek bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie na nowym, wyższym szczeblu ligowym, cały czas trzymając się górnej połówki tabeli. W dzisiejszym meczu w Siedlcach z trzecim od końca zespołem I ligi Górnik Trans.eu od samego początku spokojnie kontrolował grę i bez większych problemów wypracował sobie bezpieczne prowadzenie. Szczególnie w pierwszej połowie wałbrzyszanie pokazali swoją skuteczność, wychodząc na 22-punktowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Piotra Niedźwiedzkiego, który jeszcze przed przerwą zaliczył kolejne w tym sezonie double-double (w całym meczu 27 punktów i 14 zbiórek). Dopiero w ostatniej kwarcie SKK zdołały wyraźnie nadrobić punkty, jednak przewaga wałbrzyszan była na tyle duża, że spokojnie wystarczyła do szóstej wygranej w sezonie. Za tydzień Górnik Trans.eu wraca do hali AZ i zmierzy się z beniaminkiem z Łowicza.

W pozostałych meczach: Polonia - WKK 72:64, Znicz - Pogoń 75:88, Księżak - AGH 94:89, GKS - Biofarm 94:83.

Dla Wałbrzycha punktowali: Niedźwiedzki 27, Ratajczak 20, Der 14, Kruszczyński i Wróbel po 8, Spała 7, Krzywdziński 6, Durski 5.

W końcówce punkty trafiają na konta obu zespołów i ostatecznie przegrywamy IV kwartę 19:29. W całym meczu Górnik pokonuje SKK różnicą 14 punktów - 95:81.

Półtorej minuty do końca meczu i 90:71 prowadzą wałbrzyszanie.

Po 2 punkty zdobywają Niedźwiedzki i Ratajczak, na 4 minuty przed końcem prowadzimy 84:67.

Ratajczak przełamuje dobra serię SKK i 80:63 dla gości.

78:63 dla Górnika.

Ostatnią kwartę lepiej zaczynają gospodarze, którzy nadrabiają 8 punktów i zmniejszają stratę do 16 oczek.

Niedźwiedzki wykorzystuje dwa rzuty wolne, Ratajczak trafia za "2" i wygrywamy III kwartę 23:21. Po trzech 76:52 dla Wałbrzycha.

Kilka punktów dla SKK i przewaga zmniejsza się do 22 punktów.

Powiększamy przewagę do prawie 30 punktów - 70:41.

Piotr Niedźwiedzki już do przerwy zdobył double-double (18 punktów i 11 zbiórek).

Górnik prowadzi 59:36 i po chwili 62:41.

Po przerwie Siedlce w kwarcie prowadzą 7:6.

Jak na razie dla Wałbrzycha najwięcej rzucili Niedźwiedzki (18) oraz Der i Wróbel (po 8).

Punkty dorzucają jeszcze Der i Spała i wygrywamy II kwartę 26:21. Do przerwy Górnik prowadzi z SKK różnicą 22 punktów - 53:21.

2 minuty do przerwy, punktują Spała i Ratajczak. 48:28 dla Górnika.

Skuteczna gra wałbrzyszan, prowadzimy 44:26.

4 minuty gry za nami i goście cały czas utrzymują wysokie prowadzenie, 39:22.

Górnik wychodzi na 20 punktów przewagi - 33:13.

W międzyczasie do gry wchodzą Der, Ratajczak i Glapiński.

Końcówka należy już tylko do Górnika, zdobywamy kolejne 7 punktów i wygrywamy I kwartę 27:10.

SKK nadrabia nieco punktów i na minutę przed końcem jest 20:10 dla Wałbrzycha.

Seria strat i niecelnych rzutów dla obu zespołów. Na tablicy wyników 14:3 dla Górnika.

Wałbrzyszanie wychodzą na 13-punktowe prowadzenie.

Skutecznie Niedźwiedzki i wychodzimy na 9:0, a po chwili 11:1.

Zaczynamy spotkanie od 5:0, po rzutach Wróbla za "2" i Kruszczyńskiego za "3".

W zakończonych meczach: Sokół - Astoria 73:95, Polfarmex - Czarni 79:81.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Durski, Kruszczyński, Wróbel, Niedźwiedzki, Spała.

Koszykarze rozgrzewają się na parkiecie, a na trybunach pojawiają się kibice.

Drugi w tym sezonie tydzień z podwójnymi zmaganiami już za nami i teraz I-ligowych koszykarzy do końca tegorocznego grania, czyli pierwszej rundy, czekają spotkania tylko w weekendy. Po dwóch rywalach z górnej połówki tabeli, dzisiaj wałbrzyscy koszykarze zmierzą się z zespołem znajdującym się w ostatniej "3", SKK Siedlce. Drużyny ostatni raz stanęły naprzeciw siebie prawie osiem lat temu, również w Siedlcach. Nasi koszykarze, po zaciętej walce, wygrali wtedy tylko jednym punktem. A jak będzie teraz ? Czy Górnik Trans.eu spokojnie i pewnie wywalczy szóstą wygraną w sezonie ? Odpowiedzi już od 18.

Po 9 kolejkach, Górnik Trans.eu utrzymał się w środku tabeli - VIII pozycja, z 14 punktami na koncie (5-4). SKK znajduje się w końcówce - XIV miejsce, z 11 punktami na koncie (2-7). Dla obu klubów dzisiejsze spotkanie jest trzecim starciem bezpośrednim na drugim szczeblu ligowym. Po raz pierwszy drużyny stanęły naprzeciw siebie w październiku 2010 w hali dawnego OSiRu. Zarówno tamten mecz, jak i rewanż w Siedlcach w styczniu 2011 zakończyły się wygranymi wałbrzyskich koszykarzy - u siebie 82:73, a na wyjeździe 59:58.