Coś poszło nie tak

Strona Główna » Koszykówka » News » Coś poszło nie tak

Wałbrzyszanie nie odnaleźli się chyba jeszcze ligowo poza domem

Koszykarskie rozgrywki 2018/2019 na zapleczu Energa Basket Ligi zaczynają się rozkręcać. Po trzech pierwszych seriach rozgrywanych w weekendy, w trwającym tygodniu I-ligowa szesnastka na parkiety wybiega dwukrotnie. Pierwsza seria meczów już za nami. Środowa kolejka zdecydowanie lepiej wyszła gospodarzom, którzy wygrali siedem z ośmiu starć. Jedynie Czarni przed własną publicznością ulegli Kotwicy 84:88. Pewne zwycięstwa odnotowała ścisła czołówka, nadal mająca komplety punktów na koncie - Sokół wygrał z AGH 75:66, a Śląsk z Tychami 94:61. Natomiast po drugiej stronie tabeli - bez wygranej - cały czas pozostają Siedlce (mają mecz mniej zagrany), które przegrały w Pruszkowie ze Zniczem 57:75 oraz Księżak, który przegrał w Kutnie z Polfarmexem 59:76. Astoria wygrała na własnym parkiecie z Biofarmen 93:62, a Polonia pokonała Pogoń 103:64. Natomiast pierwsze w tym sezonie derby Dolnego Śląska zakończyły się wygraną WKK z Górnikiem Trans.eu 75:60.

Biało-niebieskich piłkarzy i koszykarzy w ostatnich dniach połączyło jedno - obie ekipy w wyjazdowych spotkaniach zagrały dwie różne połowy. W przypadku IV-ligowego Górnika "ta lepsza połówka" wypadła po przerwie i nasi piłkarze mieli szansę w efektowym stylu naprawić, to co zepsuli wcześniej. Koszykarzom Górnika Trans.eu poszło na odwrót - pierwsza część wczorajszego derbowego starcia we Wrocławiu wypadła dobrze, a strata do WKK była tylko trzypunktowa. Niestety, po przerwie w wałbrzyskich szeregach coś poszło nie tak i zamiast szybko odrobić, a następnie wywalczyć trzecią wygraną w sezonie, Górnik Trans.eu zaczął się gubić, co skutecznie wykorzystało WKK, zwiększając swoją przewagę. I nawet próby gonienia wyniku w ostatniej kwarcie już nie pomogły. Tym samym trzecia porażka w derbach z WKK trafia na konto Górnika Trans.eu. Czy to jeszcze nie do końca odnalezienie się na wyjazdach, a może po prostu brakuje naszym koszykarzom pełnej hali wałbrzyskich kibiców. O tym przekonamy się już w niedzielę podczas spotkania z wiceliderem z Łańcuta.

Po 4. kolejce, Górnik Trans.eu spadł o jedno oczko - IX pozycja i na koncie ma 6 punktów. Na szczycie tabeli Śląsk, za nim Sokół - po 8 punktów, a niżej Polonia - 7 punktów.