Gonili do końca

Strona Główna » Koszykówka » News » Gonili do końca

Wałbrzyscy koszykarze w Słupsku pokazali się z dobrej strony

Górnik Trans.eu, choć ponownie walczył do ostatnich sekund meczu, wyjazdowej inauguracji nie zdołał zakończyć w podobnym stylu jak przed tygodniem spotkanie z Prudnikiem. Wałbrzyszanie dobrze i skutecznie rozpoczęli spotkanie, wypracowując sobie mały dystans i w pierwszej kwarcie spokojnie pilnując, żeby rywal nie zbliżył się za bardzo. Również w kolejnej partii prowadziliśmy dość wyrównaną grę, a do przerwy traciliśmy do Czarnych zaledwie jedno oczko. Dopiero druga połowa meczu pozwoliła gospodarzom skutecznie odskoczyć i zacząć coraz wyraźniej uciekać Górnikowi Trans.eu. Nasi koszykarze nie poddawali się jednak do końca i próbowali jak najszybciej nadrobić stratę. Czarni jednak nie zamierzali łatwo oddać wygranej oraz miejsca w ligowej czołówce. Mimo porażki, Górnik Trans.eu na tle silniejszego rywala wypadł bardzo dobrze. Za tydzień nasz zespół w hali AZ podejmie Astorię Bydgoszcz.

W ostatnim meczu kolejki Polfarmex - GKS 61:75.

Dla Wałbrzycha punktowali: Wróbel 18, Niedźwiedzki 11, Glapiński i Kruszczyński po 9, Ratajczak 7, Der i Durski po 6.

W ostatnich minutach Czarni jeszcze poprawiają swoją przewagę. Przegrywamy IV kwartę 20:22. W całym meczu Górnik przegrywa z Czarnymi różnicą 11 punktów - 66:77.

2 minuty do końca meczu i ponownie przegrywamy 9 punktami - 64:73.

Wałbrzyszanie walczą do końca, jednak Słupsk trzyma nas na bezpieczny dystans.

Połowa kwarty za nami. Na tablicy wyników 63:58 dla gospodarzy.

Der wykorzystuje dwa wolne i dystans zmniejszamy do 6 punktów.

Ostatnią kwartę zaczynamy od 2:2.

W końcówce Górnikowi udaje się odrobić jedno oczko. Przegrywamy III kwartę 11:19. Po trzech 55:46 dla Czarnych.

Czarni odskakują na 10 punktów - 53:43.

Gospodarze zaczynają ponownie uciekać, na 3 minuty przed końcem odskakują na 49:43.

Dwa wykorzystane rzuty osobiste i Czarni wychodzą na 44:41.

3 minuty gry po przerwie, Der trafia za "2" i wałbrzyszanie wychodzą na 41:40.

Wróbel po przerwie wyprowadza Górnika na 37:36, jednak Słupsk szybko odrabia stratę i ponownie przegrywamy punktem.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Niedźwiedzki (8) i Kruszczyński (9).

W końcówce Czarni ponownie wychodzą na prowadzenie. Przegrywamy II kwartę 15:17. Do przerwy Górnik przegrywa z Czarnymi różnicą punktu - 35:36.

Durski za "2" i mamy remis 29:29.

Kruszczyński skutecznie i w połowie kwarty przegrywamy tylko 2 punktami.

Seria niecelnych rzutów po obu stronach. Na tablicy wyników 27:22 dla gospodarzy.

Kilka niecelnych rzutów naszych koszykarzy oraz celnych rywala i Czarni wychodzą na 24:22.

W międzyczasie na parkiecie pojawili się już Spała, Ratajczak i Durski. Kwartę zaczynamy od remisu 21:21.

Udaje się utrzymać prowadzenie, choć rywal cały czas naciska. Wygrywamy I kwartę 20:19.

Do końca kwarty nieco ponad minuta. Na tablicy wyników 18:16 dla wałbrzyszan.

Zaczyna się gra kosz za kosz, obecnie Górnik prowadzi 14:13.

Do gry wchodzi Wróbel i odskakujemy na 10:6.

4 punkty z rzędu rzuca Niedźwiedzki i prowadzimy 6:4.

Pierwsze punkty dla Górnika zdobywa Glapiński i na początek mamy remis 2:2.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Glapiński, Kruszczyński, Krzywdziński, Niedźwiedzki, Der.

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka obu zespołów.

Dobra gra całego zespołu oraz walka do ostatnich sekund pozwoliła biało-niebieskim nie tylko zdobyć dwa punkty, ale również zostać jedynym beniaminkiem, który na starcie sezonu wygrał swoje spotkanie. Teraz przed Górnikiem Trans.eu kolejne trudne i wymagające zadanie - wizyta u lidera. Na pierwszy wyjazdowy mecz na zapleczu Energa Basket Ligi nasi koszykarze wybrali się do Słupska. Czarni na inaugurację bez problemów poradzili sobie z krakowskim AGH, z którym to wałbrzyszanie przegrali w finale playoff. Czy Górnik Trans.eu zdoła postawić się liderowi ? Czy wałbrzyszanie wrócą z dwoma punktami ? Odpowiedzi już od 18.

Po inauguracyjnej kolejce, Górnik Trans.eu znalazł się na V pozycji, z 2 punktami na koncie (1-0). Czarni zaś zajmują ligowy szczyt - I miejsce, również z 2 punktami na koncie (1-0). Dzisiejsza wizyta w Słupsku jest pierwszym starciem bezpośrednim z nowym zespołem Czarnych. Natomiast z poprzednim klubem - Energa Czarni - wałbrzyszanie ostatni raz spotkali się ponad dziewięć lat temu w koszykarskiej ekstraklasie. Sezon 2007/2008 dla Górnika Trans.eu zakończył się wygraną u siebie 91:69 oraz przegraną na wyjeździe 70:73. A 2008/2009 należał już wyłącznie do Czarnych, którzy wygrali w Słupsku 96:60 i w Wałbrzychu 89:73.