Zrobić ten krok

Strona Główna » Koszykówka » News » Zrobić ten krok 

To już ostatni moment na szybsze wejście na wyższy szczebel


Weekendowa wizyta w Łowiczu okazała się zdecydowanie pechowa dla wałbrzyszan. I nie chodzi tu tylko o porażkę oraz stratę szansy na wywalczenie już awansu do I ligi, ale również o to co wydarzyło się po zakończeniu spotkania na parkiecie z udziałem kibiców. Po starciu kibiców była obawa, że środowe decydujące półfinałowe spotkanie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbędzie się bez udziału publiczności. Ostatecznie tak się jednak nie stanie i biało-niebiescy - jeśli oczywiście wygrają - awans na zaplecze Energa Basket Ligi świętować będą mogli wraz ze swoimi kibicami. Patrząc jednak na dwa dotychczasowe półfinałowe starcia, o zwycięstwo w hali dawnego OSiRu ponownie nie będzie łatwo. Zarówno mecz sprzed prawie dwóch tygodni, jak i ten sobotni toczyły się na wyrównanym poziomie i ostateczny rezultat był sprawą otwartą aż do samego końca. Dodatkowo teraz oba zespoły muszą postawić wszystko na jedną kartę, bo nie mają już komfortu "nadrobienia przegranej w kolejnym meczu". Czy Górnik Trans.eu wywalczy w środę awans do I ligi ? Czy dawny OSiR po raz kolejny przyniesie szczęście biało-niebieskim ? Odpowiedzi już jutro od 19.30.

Ostatni półfinał, rozgrywany ponownie w hali dawnego OSiRu, będzie trzecim starciem bezpośrednim Górnika Trans.eu (22-4; mistrz grupy D) z Syntexem Księżak (19:5; mistrz grupy B). W pierwszym spotkaniu w wałbrzyskiej hali Górnik Trans.eu po walce wygrał 76:70, natomiast w Łowiczu Syntex Księżak pokonał wałbrzyszan 89:84. W rywalizacji do dwóch zwycięstw mamy remis 1:1. Wcześniej kluby nie miały okazji stanąć naprzeciw siebie, choć ostatnie cztery sezony spędziły na tym samym trzecim szczeblu ligowym - wałbrzyszanie cały czas w grupie D, a łowiczanie w grupie B. Syntex w II lidze gra nieprzerwanie od sezonu 2008/2009.

W drugiej półfinałowej parze - AZS AGH Kraków z MCKiS Jaworzno - w rywalizacji również 1:1 (66:65 dla AGH i 78:66 dla Jaworzna) i potrzebny jest mecz numer trzy.