Dopiero połowa

Strona Główna » Koszykówka » News » Dopiero połowa

Udane, choć nerwowe spotkanie zaliczają wałbrzyscy koszykarze

To już kolejne spotkanie Górnika Trans.eu, w którym nasi koszykarze do ostatnich właściwie sekund muszą walczyć o ostateczną wygraną. Jak do tej pory trzy razy z rzędu - dwukrotnie Gniezno oraz Żubry - się udało... Pierwsza połowa dzisiejszego starcia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przebiegała na wyjątkowo wyrównanym poziomie. Do tego stopnia, że do przerwy ani Górnikowi Trans.eu ani Żubrom nie udało się wyłamać na przynajmniej minimalne prowadzenie. Natomiast druga połowa meczu przyniosła nam już więcej odpowiedzi. W trzeciej kwarcie lepiej wypadli goście z Białegostoku, którzy przez większość czasu mieli przynajmniej 1-2 punktową przewagę. Wałbrzyszanie do odrabiania strat ruszyli natomiast w ostatniej odsłonie i po kolejnych kilku remisach, ostatecznie udało im się zrobić pierwszy krok w stronę półfinału. Za tydzień w Białymstoku czeka ich jednak równie trudne, jak nie trudniejsze zadanie, żeby dołożyć krok numer dwa i nie musieć już w weekend majowy walczyć ponownie w Wałbrzychu o awans.

W pozostałych ćwierćfinałach: Decka - MCKiS Jaworzno 70:73, AGH Kraków - UMCS Lublin 70:63, Syntex Łowicz - Śląsk II 87:72.

Na początek ostatniej kwarty wałbrzyszanie, dzięki Wróblowi nadrabiają dwa oczka i przegrywają 51:54. Na 7 minut przed przerwą Górnikowi udaje się zmniejszyć dystans na 53:54. W połowie kwarty przegrywamy 55:57. Z 55:58 gospodarze nadrabiają na 57:58, a chwilę później mamy remis. Glapiński wykorzystuje jeden z rzutów wolnych, po chwili Durski trafia za "2" i Górnik wychodzi na 61:58. Do końca półtorej minuty. Tego przegrać już nie możemy... na kilka sekund przed końcem mamy 5 punktów przewagi. Po zaciętej końcówce, wygrywamy IV kwartę 17:8. W całym meczu Górnik pokonuje Żubry różnicą 4 punktów - 66:62. Dla Wałbrzycha punktowali: Spała 14, Wróbel 13, Durski i Krzywdziński po 10, Ratajczak 7, Kruszczyński i Glapiński po 6.

Po przerwie goście nieco lepiej wchodzą do gry i wychodzą na 2-punktowe prowadzenie. Po 3 minutach gry jest 37:32 dla Żubrów. Górnik jednak szybko stara się nadrobić stratę i chwilę później mamy kolejny w dzisiejszym meczu remis - 37:37. 42:40 dla wałbrzyszan i po chwili już 43:42 prowadzi Białystok. 3 minuty do końca kwarty i po raz kolejny zaczynamy serię remisów. W końcówce goście odskakują na 5 punktów i przegrywamy III kwartę 19:24. Po trzech 54:49 dla Żubrów.

Na początek II kwarty Górnik wychodzi na 19:16 i 22:19. Na parkiecie jednak cały czas oglądamy bardzo wyrównaną walkę. Celny rzut Spały za "3" i uciekamy na 26:19. W międzyczasie do gry wchodzą Glapiński i Krzywdziński. Dobra passa Górnika trwa, zwiększamy przewagę do 9 punktów. W połowie kwarty 28:23 dla Górnika. Goście próbują nadrabiać, jednak udaje się utrzymać 4-5 punktową przewagę. Na minutę przed przerwą na tablicy wyników remis 30:30. Do końca rezultat się już nie zmienia i w II kwarcie remis 14:14. Do przerwy natomiast Górnik remisuje z Żubrami 30:30. Jak na razie najwięcej punktów dla Górnika rzucił Wróbel.

Wynik spotkania otwiera Ratajczak i Górnik prowadzi 3:0. Po 3 minutach gry 8:3 dla gospodarzy. Żubry zaczynają jednak gonić i minutę później jest już 8:7. Na parkiecie obserwujemy wyrównaną grę obu zespołów. Na 4 minuty przed końcem kwarty mamy remis 9:9. Skutecznie z rzutów wolnych Krzywdziński i Górnik wychodzi na 14:11. Po zaciętej końcówce w I kwarcie mamy remis 16:16.

W dotychczasowych meczach play off Górnik Trans.eu pokonał w I rundzie 2:0 Muszkieterów Nowa Sól, a w II rundzie również 2:0 MKK Gniezno. Natomiast Żubry w I rundzie wygrały 2:0 ze Stalą Stalowa Wola, a w II rundzie 2:1 z AZS AWF Katowice.

Górnik Trans.eu mecz zaczyna w składzie: Durski, Kruszczyński, Ratajczak, Wróbel, Spała.

Aż do środy wałbrzyscy koszykarze musieli czekać na swojego ćwierćfinałowego rywala w tegorocznej fazie play off. Po dwóch weekendach gry w parze Katowice - Białystok mieliśmy remis i potrzebny był dodatkowy mecz do wyłonienia zwycięzcy. Ostateczne starcie sprawiło, że na drodze Górnika Trans.eu do półfinału (trzech z czterech półfinalistów ma już awans szczebel wyżej) stanie nie jak liczono Mickiewicz, a białostockie Żubry. Kluby miały już okazję zagrać przeciwko sobie, dziewięć lat temu spotkaliśmy się w rozgrywkach I-ligowych (2009/2010). Jak zakończy się spotkanie po tylu latach przerwy ? Czy Górnik Trans.eu zrobi pierwszy krok w stronę półfinału ? Odpowiedzi już od 17.

Dzisiejsze spotkanie jest trzecim starciem bezpośrednim Górnika Trans.eu (22-4; mistrz grupy D) z Żubrami Białystok (17-7; trzecie miejsce w grupie B). Kluby poprzednio stanęły naprzeciw siebie w sezonie 2009/2010 w rozgrywkach I-ligowych i w rundzie zasadniczej wygrane przypadły gospodarzom - w Białymstoku było 93:85 dla Żubrów, a w Wałbrzychu 82:79 dla ówczesnej Victorii Górnik. Następnie obie drużyny walczyły o utrzymanie (Górnik z Miastem Szkła Krosno, a Żubry z Politechniką Warszawską) i tylko naszemu zespołowi udało się pozostać na drugim szczeblu.