Prawie pięćdziesiątka

Strona Główna » Koszykówka » News » Prawie pięćdziesiątka

Wałbrzyszanie mogą już myśleć o kolejnej rundzie

Początek playoffowej rywalizacji okazał się dla wałbrzyskich koszykarzy zadaniem prostym w realizacji. Jak można się było spodziewać spotkanie mocnego lidera z rywalem, który w ostatniej chwili załapał się do pierwszej "8" od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gospodarzy. Górnik Trans.eu przez cały czas kontrolował wydarzenia na parkiecie i "decydował" jak blisko Muszkieterowie mogą podejść. Do przerwy wałbrzyszanie wypracowali sobie odpowiednią przewagę, jednak to dopiero w drugiej połowie - chociaż wygraną mieli już w kieszeni - zaczęli coraz wyraźniej uciekać, wychodząc na prawie 50-punktowe prowadzenie i pokonując granicę stu punktów. Do "100" zabrakło właściwie bardzo niewiele - może za tydzień się uda. Warto jednak zauważyć, że dzisiejsza różnica jest prawie równa ilości zdobytych punktów przez koszykarzy z Nowej Soli. Wygląda na to, że przyszłotygodniowa wizyta na parkiecie rywala będzie tylko formalnością dla Górnika Trans.eu.

W pozostałych meczach "8" grupy D: Śląsk II - Sudety JG 85:63, Politechnika Opolska - WKK 82:61, Stal Ostrów - Pleszew 77:63. Natomiast w meczu naszych potencjalnych rywali Sokół Międzychód - MKK Gniezno 79:61.

71:41 na początek ostatniej odsłony dzisiejszego meczu. Po chwili Ratajczak wykorzystuje trzy rzuty osobiste i przewaga Górnika wzrasta do 33 punktów. Górnik, mimo wysokiego prowadzenia, idzie jak burza i powiększa przewagę do 41 punktów - 83:42. 5 minut do końca meczu, na tablicy wyników 88:42. Trzy wykorzystane rzuty wolne Wróbla, 3 punkty dorzucone Ratajczaka i wałbrzyszanie coraz bliżej "100", 91:47. W końcówce na parkiecie pojawiają się jeszcze Kłyż, Kaczuga i Szymański. IV kwartę wygrywamy 26:10. W całym spotkaniu Górnik pokonuje Muszkieterów różnicą 48 punktów - 97:49. Dla Wałbrzycha punktowali: Ratajczak 30, Kruszczyński 19, Wróbel 15, Spała 13, Jeziorowski 7, Durski 6, Kłyż 3, Krzywdziński i Makarczuk po 2.

Po przerwie drużyny zaczynają od kolejnej już serii strat i niecelnych rzutów. Kruszczyński wykorzystuje dwa rzuty osobiste i wychodzimy na 50:27. Goście starają się gonić, jednak niewiele to daje. 4 minuty gry za nami i 54:30 dla wałbrzyszan. Skutecznie Spała i Durski, wychodzimy na 60:36. Goście mają coraz mniej do powiedzenia, Górnik spokojnie utrzymuje ponad 20-punktowe prowadzenie, 62:38. W III kwarcie wygrywamy 23:12. Po trzech 71:39 dla Wałbrzycha.

W pierwszej części w wałbrzyskich szeregach na parkiecie pojawili się również Jeziorowski, Makarczuk i Ratajczak. Pewny początek kwarty i odskakujemy na 15 punktów - 30:15. Skuteczna gra wałbrzyszan i po 3 minutach jest 36:17. Zmiany w obu zespołach oraz kilka niecelnych rzutów i wałbrzyszanie w kwarcie nadal prowadzą 12:2. Muszkieterowie zaczynają powoli gonić wynik, jednak cały czas przegrywają przynajmniej 10 punktami. 2 minuty pozostały do przerwy i na tablicy wyników 38:27 dla Górnika. Odskakujemy na 44:27. II kwartę wygrywamy 24:12. Do przerwy Górnik prowadzi z Muszkieterami różnicą 21 punktów - 48:27. Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Ratajczak, Kruszczyński i Wróbel.

Celny rzut za "3" Spały rozpoczyna w hali dawnego OSiRu pierwsze spotkanie fazy play off.  Po chwili kolejne punkty dorzuca Wróbel i po niecałych 2 minutach 6:2 dla Górnika. Seria niecelnych rzutów po obu stronach i w połowie kwarty gospodarze prowadzą 9:7. Pilnujemy wyniku, dwie minuty do końca i 17:10. Skuteczna gra wałbrzyszan i utrzymujemy bezpieczny dystans nad Nową Solą, 20:15. Ostatecznie wygrywamy I kwartę 24:15

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Durski, Kruszczyński, Krzywdziński, Wróbel, Spała.

Bardzo udana zasadnicza część sezonu już za biało-niebieskimi i teraz czas na emocjonującą walkę o wejście na drugi szczebel. Po dwóch sezonach z rzędu, w których do fazy play off Górnik Trans.eu przystępował z pozycji wicelidera, w tym roku rywalizację o awans do I ligi zaczynamy ze szczytu. I w ostatnim meczu z rywalem z grupy D nasz zespół zmierzy się z ósmymi po pierwszej część Muszkieterami Nowa Sól. Dotychczas drużyny na II-ligowych parkietach spotkały się ośmiokrotnie, z czego Górnik Trans.eu tylko raz oddał wygraną przeciwnikowi. W obu tegorocznych meczach bez problemów udało się wyjść zwycięsko z bezpośrednich potyczek. Czy trzecie spotkanie również będzie tak szczęśliwe dla biało-niebieskich ? Czy własny parkiet jeszcze bardziej podbuduje naszych koszykarzy ? Odpowiedzi już od 19.