Zaliczają oczko

Strona Główna » Koszykówka » News » Zaliczają oczko

Kąty Wrocławskie po raz kolejny zostają zdobyte

Dwudziesta pierwsza wygrana w obecnym sezonie ląduje na koncie Górniak Trans.eu. Jednak wywalczenie kolejnych punktów wałbrzyskim koszykarzom przyszło dziś zaskakująco ciężko, szczególnie patrząc na to, że grali z dwunastym zespołem w tabeli. Polkąty od samego początku starały się kontrolować przebieg meczu i jak tylko wyszły na prowadzenie, trzymać Górnika Trans.eu na dystans. Dopiero w ostatniej części meczu wałbrzyszanie zdołali skutecznie nadrobić straty jakie ponieśli przed przerwą i skutecznie odwrócić losy spotkania w Kątach Wrocławskich. W 24. kolejce swoje mecze wygrali też Śląsk II i Opole, w tabeli więc Wałbrzych nadal ma dwa i trzy punkty przewagi nad kolejnymi rywalami. Za tydzień, w ostatnim w rundzie zasadniczej meczu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, nasz zespół zagra z outsiderem z Lubina.

Ostatnia część meczu zapowiada się równie zacięcie jak poprzednie. Podobnie jak wcześniej, również teraz Kąty zaczynają kwartę od prowadzenia 4:0. Następnie mamy długą serię strat oraz niecelnych rzutów po obu stronach, którą przerywa trafienie za "2" Spały, przegrywamy 50:51. Nieco ponad 5 minut do końca i wałbrzyski kapitan trafia za "3", dając prowadzenie 55:54. Wreszcie łapiemy dobry rytm gry i szybko odskakujemy na 7 punktów - 61:54. 2 minuty do końca i 65:54 dla Górnika. Gospodarze jeszcze nieco zmniejszają przewagę, jednak wałbrzyszanie już spokojnie kontrolują mecz. W ostatnich sekundach jeszcze trafia Wróbel i ostatecznie wygrywamy IV kwartę 22:11. W całym spotkaniu Górnik pokonuje Polkąty różnicą 12 punktów - 70:58. Dziś punktowali: Durski 23, Krzywdziński 12, Wróbel 11, Glapiński 9, Spała 6, Ratajczak 5, Kruszczyński 4.

Po przerwie Górnik wychodzi pierwszą piątką. Staramy się grać skutecznie i jak na razie udaje się nadrobić dwa oczka. Po 2 minutach przegrywamy 30:35. Polkąty cały czas starają się utrzymywać bezpieczny dystans. W połowie kwarty Wałbrzych przegrywa 35:39. Gospodarze wychodzą na 41:35, po chwili trzy rzuty za "3" naszego zespołu i nim się oglądamy jest remis 44:44. Spała celnie z rzutów wolnych i 48:47 dla Górnika. III kwartę wygrywamy 24:16. Po trzech 48:47 dla Górnika.

W pierwszej kwarcie do gry weszli Ratajczak, Jeziorowski i Spała. Polkąty kolejną część meczu zaczynają również skutecznie i nie tylko nadrabiają stratę, ale wychodzą na 2-punktowe prowadzenie 21:18. Szybka odpowiedź wałbrzyszan i 22:21 dla Górnika. 4 minuty pozostały do przerwy, na parkiecie trwa zacięta walka i tym razem jednym punktem prowadzą gospodarze. W końcówce trwa pełna błędów i niecelnych rzutów seria Górnika, z której nasi koszykarze nie potrafią się wyłamać. Natomiast Kąty zaczynają coraz wyraźniej uciekać i zwiększać przewagę. II kwartę przegrywamy 6:18. Do przerwy Górnik przegrywa z Polkątami różnicą 7 punktów - 24:31. Jak na razie najwięcej punktów rzucili Durski i Krzywdziński.

Gospodarze mecz zaczynają od prowadzenia 4:0, a wałbrzyszanie zaliczają serię niecelnych rzutów. Po niecałych 3 minutach gry na tablicy wyników jest 6:2 dla Polkątów. Krzywdziński wykorzystuje cztery rzuty wolne z rzędu i mamy remis 6:6. Gospodarze cały czas nie pozwalają wałbrzyszanom na wyjście na prowadzenie, obecnie Polkąty prowadzą 10:8. Skutecznie Krzywdziński i Durski i z 10:13, Górnik wychodzi na 15:13. Ostatecznie I kwartę wygrywamy 18:13.

Nasz zespół zagra w składzie: Durski, Glapiński, Kruszczyński, Krzywdziński, Wróbel.

Po bardzo udanym poprzednim tygodniu oraz dwóch siedmiopunktowych wygranych nad dość wymagającymi rywalami, szczególnie będącą w grupowej czołówce Stalą, Górnik Trans.eu rozpoczyna ostatnią część tegorocznej rundy zasadniczej. W ostatnim lutowym oraz przedostatnim wyjazdowym spotkaniu wałbrzyszanie zmierzą się z obecnie dwunastymi w tabeli Polkątami. Drużyny oprócz rywalizacji w II-ligowej grupie D, przed awansem Górnika Trans.eu grały naprzeciw siebie również szczebel niżej. W trzech dotychczasowych meczach na obecnym poziomie rozgrywkowym wałbrzyszanie bez większych problemów poradzili sobie z Polkątami. Czy dziś zaliczymy wygraną numer cztery ? Czy uda się utrzymać dystans nad przeciwnikami ? Odpowiedzi już od 18.