Już tylko Chromik

Strona Główna » Koszykówka » News » Już tylko Chromik

Koszykarze z uzdrowiska skutecznie zatrzymują fotel lidera

W szczawieńskiej hali Basket Mazbud walczy o bardzo ważne punkty, podtrzymujące jego szansę na grę o II ligę. Po I kwarcie MKS przegrywa ze Wschową 20:21. Zapowiada się bardzo zacięte spotkanie.

Po pełnej walki II kwarcie przewaga gości wzrasta do 3 punktów. Basket Mazbud do przerwy przegrywa z WSTK 34:37.

MKS zdecydowanie lepiej rozpoczyna drugą część meczu, skutecznie nadrabiając stratę. III kwarta kończy się prowadzenie szczawnian 55:52.

W ostatniej kwarcie wyrównana gra obu zespołów i cały czas utrzymuje się 4-punktowe prowadzenie Szczawna. Ostatecznie Basket Mazbud wygrywa z WSTK 67:62. To podwójnie cenna wygrana, nie tylko dająca punkty i utrzymanie pozycji lidera podopiecznym trenera Borzemskiego, ale na bezpieczny dystans uciekamy też Wschowie.

Przed Szczawnem teraz miesięczna przerwa i ostatni mecz z Chromikiem Żary w połowie marca.