Zdobyli Jasną Górę

Strona Główna » Koszykówka » News » Zdobyli Jasną Górę

Wałbrzyszanie w Cząstochowie zrobili co musieli

Biało-niebiescy koszykarze, czy to w starym czy już w nowym roku, są nie do zatrzymania (poza dwoma wyjątkami, ale jeden już ze Śląskiem odrobiliśmy). Po bardzo udanej wizycie w Częstochowie Górnik Trans.eu na swoje konto dopisuje piętnastą wygraną w trwającym sezonie i bez większych problemów utrzymuje fotel lidera II-ligowej grupy D. Wałbrzyszanie już od pierwszych minut spotkania z częstochowskim AZS starali się wypracować odpowiednią przewagę, którą w dalszej części meczu tylko stopniowo powiększali. W ostatniej kwarcie Górnik Trans.eu, mając całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry, "pozwolił" rywalowi zmniejszyć nieco dystans. Warto wspomnieć, że w wałbrzyskich szeregach zagrało dziś dwóch nowych zawodników - 27-letni wychowanek Górnika Trans.eu Dawid Wrona oraz 24-letni Dawid Spała, który przeszedł do Wałbrzycha ze Stali Ostrów Wielkopolski. Kolejne dwa spotkania nasz zespół zagra w Hali Wałbrzyskich Mistrzów - w środę z MKS Otmuchów, a w sobotę z Sudetami JG.

Prawie wszyscy zawodnicy z wałbrzyskiej ławki rezerwowych weszli już przynajmniej na kilka minut do gry. Spokojna gra Górnika i na początku ostatniej kwarty przegrywamy 3:8. Nadrobienie tych kilku punktów przez rywala nie psuje i tak ponad 20-punktowej przewagi naszego zespołu. Obecnie na tablicy wyników jest 72:48. 5 minut do końca meczu i 78:53. Gospodarze rzucają się do odrabiania kolejnych strat i na nieco ponad 2 minuty przed końcem prowadzimy 80:59. W końcówce do gry wchodzi jeszcze Wrona, a AZS nadrabia kolejne punkty. Ostatecznie IV kwartę przegrywamy 16:25. W całym spotkaniu Górnik pokonuje AZS różnicą 15 punktów - 80:65. Dla Wałbrzycha rzucali Durski 20, Spała 16, Ratajczak 15, Kruszczyński 13, Wróbel 10, Krzywdziński 6.

Po przerwie dobra gra wałbrzyszan utrzymuje się, po 2 minutach prowadzimy już 20 punktami - 40:20. 5 punktów Kruszczyńskiego oraz dwa wykorzystane wolne Durskiego i wychodzimy na 47:22. Na 4 minuty przed końcem kwarty na tablicy wyników 50:25, a chwilę później 57:30. Wałbrzyszanie już spokojnie kontrolują to co dzieje się na parkiecie i prowadzą 62:37. Ostatecznie III kwartę wygrywamy 29:20. Po trzech 64:40 dla Górnika.

Jeszcze w pierwszej partii na parkiecie pojawili się w wałbrzyskich szeregach Makarczuk i Spała. Tym razem pierwsze punkty w kwarcie trafiają na konto Wałbrzycha, Ratajczak trafia za "3" i prowadzimy 21:13. Dobra passa Górnika trwa, po 4 minutach gry prowadzimy w kwarcie 11:0. Jak na razie bardzo skutecznie grają Ratajczak oraz Durski. Do przerwy pozostaje niecałe 5 minut, a na tablicy wyników 29:15 dla gości z Wałbrzycha. Kolejne punkty dorzuca Durski i przewaga Górnika wzrasta do 16 punktów. W końcówce zaliczamy kilka strat, jednak to nie przeszkadza wałbrzyszanom w wygraniu II kwarty 17:7. Do przerwy Górnik prowadzi różnicą 15 punktów - 35:20. Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha zdobyli Durski i Ratajczak.

Wynik spotkania otwierają gospodarze, którzy po 2 minutach gry prowadzą 4:0. Wałbrzyszanie szybko jednak nadganiają stratę i mamy remis 4:4. Skuteczna gra Durskiego i cztery zdobyte punkty pozwalają naszemu zespołowi na wyjście na prowadzenie 8:7. Do gry wchodzi Wróbel, przewaga Górnika zaczyna powoli rosnąć. Obecnie prowadzimy 16:11. W końcówce oba zespoły trafiają jeszcze do kosza i ostatecznie wygrywamy I kwartę 18:13.

To drugie spotkanie z rzędu, które na ławce rozpoczyna wracający do zdrowia po kontuzji Wróbel.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Durski, Jeziorowski, Kruszczyński, Krzywdziński, Ratajczak.

Biało-niebiescy rozpoczynają intensywny okres gry w tegorocznej rundzie zasadniczej. Jeszcze przed czekającymi ich w najbliższym tygodniu podwójnymi domowymi zmaganiami, wałbrzyszanie - na zakończenie 17. kolejki w II-ligowej grupie D - wybrali się w pierwszą noworoczną ligową podróż do Częstochowy, na spotkanie z miejscowymi akademikami. W jesiennym meczu w wałbrzyskiej hali Górnik Trans.eu bez większych problemów wywalczył dwa oczka. A jak będzie dziś ? Patrząc na tabelę, wałbrzyszanie chwilowo opuścili fotel lidera i zrównali się punktami z Opolem. Potrzebujemy więc wygranej, żeby ponownie odzyskać przynajmniej minimalny dystans nad pozostałymi rywalami. Czy Górnik Trans.eu okaże się jedynym w tym sezonie wałbrzyskich zespołem, który wywiezie wygraną spod Jasnej Góry ? Odpowiedzi już od 18.