Szansa na zmianę

Strona Główna » Koszykówka » News » Szansa na zmianę

Również dwie najwyższe ligi rozpoczęły noworoczne zmagania

Od podwójnych ligowych zmagań 2018 rok rozpoczęli koszykarze na najwyższym szczeblu ligowym. Zespół wałbrzyszan noworoczny tydzień zakończył w kratkę. Gliwiczanie w środę w Stargardzie Gdańskim przegrali z Polpharmą 72:95, a w niedzielę na własnym parkiecie pokonali trzeci w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza 83:77. W obu spotkaniach zagrał Damian Pieloch (łącznie ponad 20 minut), natomiast Marcin Salamonik wystąpił tylko w weekend (21 minut). GTK w tabeli PLK nadal zajmuje szesnaste miejsce (4-12), jednak do "14" traci już tylko punkt.

Natomiast szczebel niżej drużyny wałbrzyskich zawodników rok zainaugurowały porażkami. Zetkama w Łańcucie przegrała z Sokołem 72:86, a Marcin Kowalski grając 14 minut zdobył 3 punkty. Siarka zaś w Tychach uległa GKS 71:90. Piotr Niedźwiedzki zagrał 19 minut i rzucił 7 punktów. W tabeli Tarnobrzeg ponownie zaliczył spadek, tym razem na siódme miejsce (9-8), a Kłodzko jest cały czas na piętnastym miejscu (4-13).

Jeśli zaś chodzi o włoską Serie A, piłkarze z Neapolu w pierwszej kolejce rewanżowej pokonali na własnym boisku Weronę 2:0 i nadal pozostają na fotelu lidera. Natomiast w tygodniu Napoli przegrało w 1/4 Pucharu Włoch z Atalantą 1:2 i odpadło z dalszej gry. Piotr Zieliński w lidze do gry wszedł w 76 minucie, a w pucharze zagrał cały mecz.