Stawiali opór

Strona Główna » Koszykówka » News » Stawiali opór

Dość wymagające okazało się pierwsze noworoczne spotkanie

Jedenasta drużyna w tabeli miała być zdecydowanie łatwiejszym rywalem dla wałbrzyskich koszykarzy niż przedświąteczni główni przeciwnicy do fotela lidera z Wrocławia czy Pleszewa. Jak jednak pokazało dzisiejsze starciem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, nawet nisko notowany rywal może okazać się trudny do przejścia. Muszkieterowie od samego początku starali się trzymać blisko i jak tylko nadarzyła się okazja, nadrabiali punkty i wychodzili na minimalne prowadzenie, a Górnik Trans.eu zamiast wysokiej przewagi i spokojnej gry, cały czas musiał pilnować wyniku. Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszym meczu zabrakło dwóch podstawowych wałbrzyskich zawodników - Glapińskiego i Wróbla. Najważniejsze jednak, że po raz czternasty udało się wygrać i spokojnie zatrzymać fotel lidera. Za tydzień wałbrzyszanie wybierają się do Częstochowy na mecz z miejscowymi akademikami.

Na początek ostatniej kwarty 51:50 dla Górnika. Muszkieterowie łapią dobrą passę i najpierw dogrywają na remis, a po chwili wychodzą na 57:53. Kolejne celne rzuty wolne w wykonaniu Durskiego i wałbrzyszanie odzyskują prowadzenie 58:57, do końca meczu 7 minut. Tym razem to nasi koszykarze łapią dobrą passę i zwiększają przewagę do 8 punktów - 65:57. 4 minuty do końca meczu i na tablicy wyników 65:63 dla gospodarzy. Zapowiada się emocjonująca końcówka - 65:64. Kaczuga celnie na "2" i 67:64. Następnie seria błędów i strat po obu stronach. Kolejne celne rzuty wolne Durskiego pozwalają Górnikowi na zwiększenie przewagi do 5 punktów. Do końca meczu niecała minuta. W samej końcówce trafia jeszcze Kaczuga i ostatecznie przegrywamy IV kwartę 19:20. W całym meczu Górnik pokonuje Muszkieterów różnicą 3 punktów - 70:67. Dla Wałbrzycha punktowali Durski 24, Ratajczak 18, Krzywdziński 17, Kruszczyński 6, Kaczuga 5.

Po przerwie obserwujemy serię strat oraz niecelnych rzutów po obu stronach. Następnie Ratajczak zdobywa 5 punktów z rzędu i prowadzimy 40:36. Po 3 minutach gry mamy remis 40:40. Na parkiecie Hali Wałbrzyskich Mistrzów obserwujemy zaciętą grę obu zespołów, na nieco ponad 3 minuty przed końcem Górnik prowadzi 43:42. 47:45 dla Muszkieterów i po chwili 47:47. W końcówce po raz kolejny udaje się odzyskać prowadzenie, III kwartę wygrywamy 16:14. Po trzech 51:47 dla Górnika.

Durski skutecznie rozpoczyna kolejną kwartę, wykorzystuje rzuty wolne i Górnik odskakuje na 4 punkty. W międzyczasie do gry wchodzą Makarczuk i Kaczuga. Po 3 minutach drugiej kwarty wałbrzyszanie prowadzą 24:18. Górnik stara się trzymać rywala na dystans, jednak Muszkieterowie nie dają za wygraną i ponownie zaczynają gonić wynik. Na 5 minut przed przerwą na tablicy wyników jest 28:25 dla gospodarzy. Prowadzenie Górnika zmniejsza się do jednego punktu - 32:31. W końcówce powtórka z pierwszej odsłony - Nowa Sól nadrabia punkty, jednak udaje się ostatecznie utrzymać prowadzenie. II kwartę wygrywamy 17:15. Do przerwy Górnik prowadzi 2 punktami - 35:33. Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili Durski i Krzywdziński.

Pewny początek w wykonaniu wałbrzyszan. Wynik spotkania dwoma rzutami za "2" otwiera Ratajczak i prowadzimy 4:0. Po 3 minutach gry jest 7:6 dla Górnika, a chwilę później Nowa Sól wychodzi na 8:7. Po serii niecelnych rzutów, odzyskujemy prowadzenie 14:10, do końca kwarty około 3 minut. Skutecznie zwiększamy przewagę i obecnie jest 18:12 dla Wałbrzycha. W końcówce goście ruszają do ataku i nadrabiają dystans. Ostatecznie w I kwarcie mamy remis 18:18.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Durski, Jeziorowski, Kruszczyński, Krzywdziński, Ratajczak.

Zaledwie dwa tygodnie świąteczno-noworocznej przerwy w koszykarskich zmaganiach minęły bardzo szybko i już dziś II-ligowcy wracają do dalszej walki o jak najlepsze lokaty oraz możliwość gry o awans szczebel wyżej. Górnik Trnas.eu po wymagającej końcówce 2017 - starcia ze Śląskiem II i Pleszewem - nowy rok rozpoczyna od rywala nieco mniej wymagającego. Na pierwszy ogień przed wałbrzyską publicznością w 2018 zaprezentują się zajmujący jedenaste miejsce w tabeli Muszkieterowie Nowa Sól. Obecny sezon jest czwartym z rzędu, w którym drużyny stają naprzeciw siebie i jak na razie wałbrzyszanie tylko raz nie dali rady odebrać wygranej przeciwnikowi. Czy dziś uda się pokonać Muszkieterów po raz siódmy ? Czy Górnik Trans.eu dopisze na konto czternastą wygraną i utrzyma dystans nad głównymi rywalami ? Odpowiedzi już od 17.