Niełatwa ósemka

Strona Główna » Koszykówka » News » Niełatwa ósemka

Wałbrzyscy koszykarze nareszcie "zgubili" rezerwy Śląska

Górnik Trans.eu po wyrównanym i pełnym walki spotkaniu ostatecznie pokonuje koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego i zostaje samodzielnym liderem II-ligowej grupy D. Starcie pierwszego z piątym zespołem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów od początku zapowiadało się na zacięte i niełatwe. I takie też było. Stal za cel obrała sobie dwa punkty w tym meczu i już od pierwszych minut rozpoczęła ostrą grę i walkę o każdy kosz. Po minimalnej porażce w pierwszej partii, w drugiej kłopoty wałbrzyszan nieco wzrosły i już wiadomo było, że czeka nas ciężka druga połowa meczu. Na szczęście po przerwie Górnik Trans.eu szybko zabrał się do odrabiania strat i prawie udało się nadrobić całość. W samej końcówce meczu Stal ponownie zaatakowała, jednak wałbrzyszanie - nauczeni doświadczeniem z poprzedniego sezonu - nie dali się podejść i mimo remisu na minutę przed końcem, spotkanie zakończyli na swoją korzyść. Kolejne spotkanie naszych koszykarzy już w najbliższy piątek we Wrocławiu z trzecim w tabeli WKK.

Natomiast Śląsk przegrał z Sudetami 67:81.

Ostatnią część meczu zaczynamy od remisu 3:3 w kwarcie. Ratajczak skutecznie wykonuje rzuty wolne i przegrywamy 55:58, a po chwili 57:58. Glapiński fauluje i po rzucie wolnym dla gości, ponownie mamy 4 punkty straty. Połowa kwarty za nami, skuteczna gra naszych w obronie i celne trafienia Durskiego i Kruszczyńskiego, zmniejszają prowadzenie gości do jednego punktu. Ratajczak za "3" i na 3 minuty przed końcem meczu prowadzimy 65:63. Zapowiada się ponownie zacięta końcówka, na półtorej minuty przed końcem 68:68. Celne wolne Glapińskiego i prowadzimy 71:68. W ostatnich sekundach kapitan dorzuca jeszcze punkt i ostatecznie wygrywamy IV kwartę 24:16. W całym meczu Górnik pokonuje Stal różnicą 4 punktów - 72:68. Dla Wałbrzycha punktowali: Durski 16, Glapiński i Wróbel po 13, Ratajczak 12, Kruszczyński 10, Krzywdziński 8.

Po przerwie wałbrzyszanie szybko łapią dobry rytm gry i zaczynają nadrabiać stratę. 3 minuty gry za nami i dzięki Glapińskiemu i Durskiemu, w kwarcie prowadzimy 6:0, a w meczu przegrywamy już tylko 30:34. Stal po chwili zwiększa dystans do 8 punktów, a następnie zaczynamy grę kosz za kosz. 3 minuty do końca i 47:40 dla Stali. W samej końcówce Górnik zmniejsza dystans do zaledwie 2 punktów. III kwartę wygrywamy 24:18. Po trzech jest 52:48 dla Ostrowa.

Natomiast Śląsk przegrywa do przerwy z Sudetami 28:47.

W międzyczasie na parkiecie w wałbrzyskich szeregach pojawili się Kaczuga, Makarczuk czy Ratajczak. Wróbel w pierwszej akcji kwarty wyrównuje na 14:14. W kolejnych minutach gra nadal układa się podobnie, Górnik goni wynik, wyrównuje, a Stal po chwili ponownie odskakuje. 6 minut do przerwy i wałbrzyszanie przegrywają 20:21. Przewaga gości rośnie i Ostrów prowadzi już 28:22. Kiepska seria wałbrzyszan trwa, na minutę przed przerwą Stal ucieka na 32:22. Ostatecznie II kwartę przegrywamy 12:20. Do przerwy Górnik przegrywa ze Stalą różnicą 10 punktów - 24:34. Jak na razie najwięcej dla Górnika rzucili Wróbel i Glapiński.

Wyrównany początek spotkania. Wynik meczu rzutem za dwa otwiera Wróbel, a po chwili Stal dogrywa na remis. Po serii fauli oraz niecelnych rzutów, wałbrzyszanie wychodzą na 6:2, a w połowie kwarty na 8:5. Stal zaczyna jednak gonić i na nieco ponad 3 minuty przed końcem na tablicy wyników mamy remis 8:8. Po chwili Ostrów prowadzi 10:9. Bardzo wyrównana końcówka, Glapiński rzuca na 12:12. I kwartę przegrywamy jednak 12:14.

Wałbrzyszanie rozpoczną w składzie: Durski, Glapiński, Kruszczyński, Krzywdziński, Wróbel.

Przed wałbrzyskimi koszykarzami ósmy tydzień II-ligowych zmagań w obecnym sezonie oraz kolejna szansa na wywalczenie dwóch punktów. Po bardzo udanej zeszłotygodniowej wizycie w Rawiczu, tym razem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Górnika Trans.eu czeka spotkanie z mocniejszym rywalem i jednym z kandydatów do wejścia do ścisłej czołówki, znajdującą się na piątym miejscu Stalą Ostrów Wielkopolski. Zespoły na II-ligowych parkietach spotkały się już w poprzednim sezonie i w dwumeczu lepszy okazał się Wałbrzych. Choć w kończącym zeszłoroczną rundę zasadniczą meczu wyjazdowym nasi koszykarze dopiero w samej końcówce wywalczyli jednopunktową wygraną. Czy dziś uda się pokonać Stal po raz trzeci ? Czy utrzymamy fotel lidera ? Odpowiedzi juz od 16.