Utrzymanie i półfinał

Strona Główna » Koszykówka » News » Utrzymanie i półfinał

Gliwiczanie wyeliminowali byłego grupowego rywala Górnika Trans.eu

Świąteczna przerwa zakończona i I-ligowi koszykarze wrócili do dalszej walki w fazach play off i play out. Po bardzo dobrej pierwszej kolejce, również drugi weekend okazał się szczęśliwy dla zespołów wałbrzyskich koszykarzy. W ćwierćfinałowej walce do trzech wygranych, koszykarze z Gliwic wyeliminowali z dalszej gry tegorocznego beniaminka Polonię Leszno. GTK w meczu wyjazdowym wygrało 62:61 (3:0 w meczach) i w półfinale zagra z Max Elektro Sokół Łańcut. Na parkiecie zobaczyliśmy zarówno Marcina Salamonika (4 punkty w 35 minut), jak i Damiana Pielocha (12 punktów w 25 minut). Natomiast czterech meczów do utrzymania na drugim szczeblu rozgrywek potrzebował zeszłoroczny beniaminek. Zetkama w sobotę przegrała we własnej hali z Notecią 86:89, by dzień później wygrać 93:79 i pozostać w I lidze. Obaj wałbrzyscy koszykarze na parkiecie spędzili około godziny, Marcin Kowalski zdobył łącznie 22 punkty, a Rafał Wojciechowski 38 punktów, w tym w niedzielę 32.