Za dużo nerwów

Strona Główna » Koszykówka » News » Za dużo nerwów

Trudniejsze niż się wydawało okazało się pierwsze spotkanie II rundy play off

Bardzo wyrównane i zacięte okazało się dzisiejsze spotkanie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Mimo, że w zespole rywala występują sami młodzi zawodnicy, wygrana wcale nie była łatwa. Przez całe cztery kwarty obie drużyny walczyły o każdy punkt i trzymały się zaledwie na kilkupunktowym dystansie. Górnik Trans.eu nie będzie miał więc tak łatwej drogi do kolejnej rundy, jak można było zakładać przed meczem i rewanż we Władysławowie nie będzie tylko formalnością (jak to było w przypadku Obry). Patrząc na dzisiejsza grę, nie jest wykluczone, że nie do rozstrzygnięcia potrzebny będzie mecz numer trzy. Kolejne spotkanie Górnika Trans.eu z SMS już za tydzień we Władysławowie.

Jeśli chodzi o naszych grupowych rywali, Stal przegrała z Decką Pelplin 76:79, Sudety z Mickiewiczem Katowice 70:75, a Śląsk wygrał z Politechniką Opolską 85:57. Natomiast w meczu potencjalnych rywali w kolejnej rundzie play off, Politechnika Krakowska wygrała z ŁKS Łódź 93:65.

W międzyczasie do gry po raz kolejny wchodzą Kozak i Bochenkiewicz. Ten pierwszy zwiększa przewagę wałbrzyszan do 5 punktów. Niedźwiedzki wykorzystuje dwa rzuty wolne i jest 67:63. SMS rzuca 5 punktów z rzędu i odwraca wynik na 68:67. Tym razem Glapiński celnie z wolnych i prowadzimy 73:70. 3 minuty do końca meczu i 77:73 dla Górnika. Bardzo zacięta końcówka meczu. Nieco ponad minuta do końca i 81:77 dla gospodarzy. Wałbrzyszanie biorą jeszcze przerwę na żądanie. Ostatecznie wygrywamy IV kwartę 20:17. W całym meczu Górnik pokonuje SMS różnicą 5 punktów - 82:77. Najwięcej dla Wałbrzycha rzucili: Niedźwiedzki 24, Niesobski 21, Ratajczak 14, Wróbel 13.

W wałbrzyskiej hali na trybunach komplet widzów, około 300 osób. Po przerwie lepiej w mecz wchodzi SMS i nadrabia trzy punkty. 3 minuty gry za nami i SMS zbliża się na jedno oczko. Chwila nieuwagi i mamy remis 47:47. Górnik szybko ponownie wychodzi na prowadzenie, jednak rywal cały czas trzyma się na 2-3 punkty. Do końca kwarty półtorej minuty i Górnik prowadzi 62:60. W III kwarcie przegrywamy 17:22. Po trzech prowadzimy tylko 62:60, to dość zaskakujący wynik...

Na początek kwarty SMS wychodzi na punkt, ale wałbrzyszanie, dzięki Niesobskiemu, odwracają szybko wynik i wracają na prowadzenie 24:23. Na parkiecie mamy grę punk za punkt, obecnie 28:27 dla Górnika. Skutecznie rzucają Niesobski i Niedźwiedzki i odskakujemy na 6 punktów - 33:27. Na 5 minut przed przerwą Górnik prowadzi już ośmioma punktami. Podobnie jak w poprzedniej kwarcie, również teraz w końcówce punkty zaczyna nadrabiać SMS. Udaje się obronić prowadzenie i wygrywamy II kwartę 23:18. Do przerwy Górnik prowadzi z SMS różnicą 7 punktów - 45:38. Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha zdobyli Ratajczak i Niesobski.

Mecz zaczynamy od remisu 2:2. Dwa skuteczne rzuty Niedźwiedzkiego i odskakujemy na 6:4, a po chwili na 9:4. Dobra passa Górnika trwa, spokojnie utrzymuje kilkupunktowe prowadzenie. W połowie kwarty jest 12:6 dla Wałbrzycha. Do końca kwarty 2 minuty i prowadzimy 17:11. W ostatnich minutach SMS rusza do odrabiania strat i prawie zrównuje się z wałbrzyszanami punktami. Ostatecznie wygrywamy I kwartę 22:20.

W I rundzie play off Górnik Trans.eu pokonał Obrę Kościan 2:0 w meczach (75:38 oraz 67:55).

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Wróbel, Glapiński, Niesobski, Niedźwiedzki, Ratajczak.

Po bardzo udanej rundzie zasadniczej sezonu 2016/2017 oraz równie pozytywnym zakończeniu pierwszego etapu tegorocznego play off z Obrą Kościan, wałbrzyscy koszykarze rozpoczynają zmagania już poza grupą D. Rywalem Górnika Trans.eu w II rundzie play off jest trzeci zespół grupy A, SMS PZKosz Władysławowo. SMS w I rundzie pokonał 2:0 w meczach Politechnikę Gdańską. Czy wałbrzyszanie nadal utrzymają skuteczną passę z poprzednich meczów ? Odpowiedzi już od 17.30.

Do dalszej walki o I ligę z grupy D awansowały również Sudety, Stal oraz Śląsk. Wszystkie starcia zakończyły się wygranymi 2:0 w meczach z Gimbasketem (Sudety), Rawią (Stal) i Polkątami (Śląsk).