Lider na moment

Strona Główna » Koszykówka » News » Lider na moment

Według planu wałbrzyszanie kończą rundę zasadniczą w Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Mimo małego potknięcia w kwarcie otwarcia, Górnik Trans.eu nie pozwolił grupowemu outsiderowi odebrać sobie dwudziestej wygranej w sezonie. Wałbrzyszanie od drugiej kwarty prezentowali bardzo dobra i skuteczną grę, odpierając wszelkie ataki Muszkieterów i nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele na parkiecie. Dzięki dzisiejszej wygranej nasz zespół w tabeli grupy D przeskoczył Śląsk i przynajmniej do czwartku (wrocławianie swój mecz z 25. kolejki przełożyli właśnie na najbliższy czwartek) będzie zasiadał na fotelu lidera, z punktem przewagi nad bezpośrednim rywalem. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej wałbrzyszanie w Ostrowie Wielkopolskim zmierzą się z piąta w tabeli Stalą.

Na początek ostatniej odsłony Górnik jeszcze podwyższa prowadzenie. Po 3 minutach gry w kwarcie mamy remis 5:5. Kolejne punkty na koncie wałbrzyszan i prowadzimy w meczu 30 punktami. 5 minut do końca meczu i 77:45 dla Górnika. Bardzo dobra passa naszego zespołu trwa, kolejne 3 minuty wygrywamy 8:0 i prowadzimy 85:45. Nowa Sól trafia jeszcze dwukrotnie za dwa, jednak końcówka meczu i tak należy do gospodarzy. W ostatnich sekundach Ratajczak wykorzystuje dwa rzuty wolne i ostatecznie wygrywamy IV kwartę 25:12. W całym meczu Górnik pokonuje Muszkieterów różnicą 40 punktów - 89:49. Najwięcej dla Wałbrzycha rzucili: Niedźwiedzki 22, Wróbel 19, Ratajczak 13, Bochenkiewicz 12.

Po przerwie wałbrzyszanie szybko ruszają do ataku i nie pozwalają rywalowi na zbyt wiele. W międzyczasie na parkiecie pojawili się Podejko, Durski oraz Bochenkiewicz. Po 3 minutach gry prowadzimy w kwarcie 7:0. Muszkieterowie starają się jeszcze celnie rzucać, ale niewiele z tego wychodzi. Na 3 minuty przed końcem kwarty jest 60:37 dla wałbrzyszan. Po bardzo dobrej grze w III kwarcie wygrywamy 22:6. Po trzech jest 64:37 dla Wałbrzycha.

Ponownie remisowy początek kwarty i nadal Górnik traci 3 punkty do rywala. Kozak celnie za dwa i Górnik dogrywa na 24:24. Po chwili Kozak wykorzystuje rzut wolny i wałbrzyszanie odzyskują prowadzenie. Spokojnie trzymamy rywala na dystans, w połowie kwarty jest 29:26 dla Wałbrzycha. 2 minuty do przerwy i nasz zespół odskakuje na 8 punktów - 38:30. W końcówce wałbrzyszanie nie pozwalają się już podejść Nowej Soli i ostatecznie wygrywamy II kwartę 25:11. Do przerwy Górnik prowadzi różnicą punktów 11 punktów - 42:31. Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Wróbel i Niedźwiedzki.

Wyrównany początek spotkania. Pierwsze punkty, rzutem za dwa zdobywa Wróbel. Po półtorej minuty gry jest 2:2. Wałbrzyszanie ruszają do ataku i wychodzą na 8:4. Goście nie odpuszczają i starają się trzymać na 4-5 punktowy dystans. Obecnie na tablicy wyników jest 13:11 dla Górnika. Muszkieterowie ruszają do ataku i wychodzą na prowadzenie. Wałbrzyszanie zaliczają kilka strat i niecelnych rzutów, przegrywamy I kwartę 17:20.

W listopadowym meczu I rundy w Nowej Soli Górnik Trans.eu pokonał Muszkieterów różnicą 49 punktów - 91:42.

Wałbrzyszanie rozpoczną w składzie: Durski, Wróbel, Glapiński, Niedźwiedzki, Ratajczak.

II-ligowa runda zasadnicza powoli dobiega końca. Koszykarze z grupy D mają przed sobą - łącznie z dzisiejszym - już tylko po dwa mecze, a później walka w fazie play off. Po bardzo udanym poprzednim tygodniu i zgarnięciu kompletu punktów, Górnik Trans.eu, w ostatnim spotkaniu zasadniczej części sezonu przed wałbrzyską publicznością, zmierzy się z outsiderem grupy D - Muszkieterami Nowa Sól. Dzisiejszych rywali dzieli prawie cała tabela i 18 punktów, jednak wałbrzyszanie muszą się pilnować, bo już w tym roku zaliczyli wpadkę z dużo niżej notowanym rywalem i zapewne nie chcą tego powtórzyć...