Piotr rozbił rywala

Strona Główna » Koszykówka » News » Piotr rozbił rywala

Wsparcie publiczości pomogło wałbrzyszanom zwycięsko rozpocząć rok u siebie

Piotr Niedźwiedzki prawie w pojedynkę rozbił koszykarzy z Rawicza, zdobywając w dzisiejszym meczu ponad jedną trzecią punktów - 32. Po nieudanej poprzedniej sobocie, tym razem Górnik Trans.eu wrócił do trwającej prawie przez całą pierwszą część sezonu passy wygranych. Choć dziś również nie obyło się bez problemów naszych koszykarzy. W pierwszej części spotkania wałbrzyszanie cały czas musieli gonić wynik, a dopiero po przerwie zdołali na dobre odskoczyć i spokojnie trzymać rywala na kilkupunktowy dystans. W środowej kolejce wałbrzyszanie nie grają, a swój mecz z MKS Otmuchów przyłożyli na 15.02. Daje to więcej czasu na przygotowanie się naszych koszykarzy do przyszłoweekenowego bardzo ważnego domowego starcia na szczycie z z liderem z Wrocławia.

Wałbrzyszanie spokojnie powiększają przewagę do 10 punktów. Po 2 minutach gry jest 67:57. Po serii strat, nieclenych rzutów oraz faulu z obu stron, Krówczyński trafia za "3" i wychodzimy na 70:57, do końca meczu nieco ponad 6 minut. 72:59 i 75:59 dla Górnika. Spokojnie utrzymujemy przewagę, choć co chwilę faulujemy rywala. Mniej niż trzy minuty do końca meczu i na tablicy wyników 75:63. Kolejne 5 punktów na koncie gości i przerwa na żądanie dla gospodarzy. Minuta do końca i 79:69 dla Wałbrzycha. Pół minuty i 80:72. Ostatecznie IV kwartę kończymy remisem 24:24. W całym meczu Górnik pokonuje Rawię różnicą 8 punktów - 84:76. Najwięcej punktów dla Wałbrzycha rzucili: Niedźwiedzki 32 (plus 12 w zbiórkach), Glapiński 14, Krówczyński 13, Niesobski 12.

Po przerwie, dzięki celnym rzutom Glapińskiego i Niesobskiego, Górnik odrabia stratę i wychodzi na 40:39. Kolejne 5 punktów na koncie wałbrzyszan i jest już 46:39, a po chwili 48:41. Gospodarze łapią odpowiedni rytm gry i prowadzą już 55:44. Dobra gra Krówczyńskiego i Glapińskiego. Dwa celne rzuty za "3" Rawii i z 11 punktów dystans zmniejsza się do 5. 60:52 dla gospodarzy i minuta do końca. III kwartę wygrywamy 24:13. Po trzech prowadzimy 60:52.

Mimo szybkiego odrobienia straty, długo nie udaje się utrzymać prowadzenie, a Rawia zaczyna powoli zwiększać swoją przewagę. z 19:18 dla Górnika, po chwili robi się 22:19 i 25:21 dla Rawicza. Kolejna seria niecelnych rzutów naszego zespołu sprawia, że na nieco ponad 4 minuty przed przerwą goście prowadzą już 9 punktami. Przegrywamy 26:32 i trzy minuty do przerwy. W międzyczasie dl gry weszli Glapiński i Bochenkiewicz. Obecnie Rawia prowadzi 39:32. Nadrabiamy jeszcze cztery oczka, ale i tak przegrywamy II kwartę 19:21. Do przerwy Górnik przegrywa różnicą 3 punktów - 36:39. Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha - 17 - zdobył Niedźwiedzki.

Górnik spotkanie zaczyna od 3 punktów zdobytych przez Niedźwiedzkiego. Piotrek jak na razie celnie trafia i wyprowadza kolegów na 5:3. Kilka niecelnych rzutów po obu stronach i w połowie kwarty Górnik nadal prowadzi. Na parkiecie pojawia się Krówczyński i z 7:7, odskakujemy na 9:7. Bardzo wyrównana gra obu zespołów, najpierw 12:9 dla Górnika, a po chwili 14:12 dla Rawii. W końcówce remis 17:17. Ostatecznie przegrywamy I kwartę 17:18.

W październiku w Rawiczu nasi koszykarze wygrali różnicą 12 punktów - 72:60.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Wróbel, Niesobski, Kozak, Niedźwiedzki, Ratajczak.

Początek roku 2017 wałbrzyskim koszykarzom wyszedł ... w kartkę. Z dwóch wyjazdowych meczach w poprzednim tygodniu, z zespołami z końcówki - ostatnim i trzecim od końca - Górnik Trans.eu przywiózł trzy zamiast czterech punktów i niestety nieco powiększył dystans do lidera z Wrocławia (2 punkty). A starcie bezpośrednie już za tydzień... Przed wałbrzyszanami zatem nic innego jak wywalczenie kompletu punktów w dzisiejszym, a następnie próba pokonania Śląska. Czy tak będzie przekonamy się za tydzień, dziś zaś Górnik Trans.eu na własnym parkiecie podejmuje szóstą w tabeli Rawię Rawicz, która do wałbrzyszan traci 6 punktów.