Zetkama wygrywa

Strona Główna » Koszykówka » News » Zetkama wygrywa

Po miesiącu gry pierwsze punkty z wygranej trafiły na konto koszykarzy z Kłodzka

Miniony tydzień na zapleczu Tauron Basket Ligi przyniósł podwójne ligowe emocje. Po czterech weekendach bez punktów, tym razem pierwszą wygraną zanotowała Zetkama. W sobotę koszykarze z Kłodzka na własnym parkiecie pokonali Rosę Radom 66:60. Zanim jednak zespół Marcina Kowalskiego (grał tylko 10 minut w weekend) zdobył punkty, w środę w Prudniku przegrał z Pogonią 70:96. W kratkę tydzień zakończyły również Gliwice. Podobnie jak Zetkama, również GTK wygraną odnotowało przed własną publicznością, pokonując Znicza Pruszków 85:64. W weekend już nie było tak dobrze i GTK przegrało w Lesznie z byłym rywalem Górnika Trans.eu, Polonią 79:87. Marcin Salamonik zagrał łącznie około godziny i zdobył 26 punktów (w drugim meczu najwięcej z całego zespołu - 17). Natomiast Damian Pieloch wystąpił tylko w spotkaniu ze Zniczem, na parkiecie było nieco ponad 10 minut i rzucił najwięcej punktów z całego zespołu - 20. W tabeli po sześciu meczach GTK jest szóste (4-2), a  Zetkama przedostatnia - piętnasta (1-5).