Trzymają trzecie

Strona Główna » Koszykówka » News » Trzymają trzecie

Górnik Trans.eu z Chorzowa wraca z kolejną wygrana na koncie

Po niezbyt udanym meczu w zeszły weekend, dziś w Chorzowie - z ostatnim zespołem grupy F - wałbrzyszanie pokazali się z zupełnie innej strony. Od samego początku Górnik wypracował bezpieczną przewagę i z każdą kolejną minutą skutecznie szedł do przodu po 2 punkty. Po wygranej w Chorzowie wałbrzyszanie nadal pozostają na trzecim miejscu w tabeli i do góry tracą - do Nysy punkt, a do Katowic 2 punkty, ale AWF gra dopiero we wtorek. W nastepnym meczu - 12.04 - Górnik Trans.eu zmierzy się u siebie z Mickiewiczem Katowice.

Ostatnia odsłona meczu od początku toczy się pod dyktando wałbrzyskich koszykarzy. Szybko zdobywają kolejne punkty i ich przewaga nad Albą powoli rośnie. Po 4 minutach gry odskakujemy już na 18 punktów. Gospodarze nie poddają się jednak i cały czas gonią. Do końca meczu 2 minuty, Górnik prowadzi już 18:12. Na minutę przed końcem na "3" trafia Niesobski. W ostatnicz sekundach swoje 2 punkty dorzuca Ratajczak i Górnik IV kwartę wygrywa 23:19. W całym meczu wałbrzyszanie pokonują chorzowian różnicą 18 punktów - 79:61. Najwięcej punktów w Górniku rzucił dziś Niesobski - 35. Dla Wałbrzycha rzucali też: Niedźwiedzki 11, Glapiński 10, Józefowicz i Iwański po 6, Ratajczak 5, Suchodolski 3, Adranowicz 2, Rzeszowski1.

Po przerwie przewaga Górnika spokojnie się utrzymuje. Pierwsze 2 minuty wygrywamy 3:2. Po 5 minutach gry prowadzimy 10:7. Kilka niecelnych rzutów wałbrzyszan i Chorzów doprowadza w kwarcie do remisu 10:10. Końcówka to ponownie bardzo dobra gra wałbrzyskich koszykarzy, którzy wygrywają III kwartę 18:15. Po trzech prowadzą 56:42.

W dalszej części gry przewaga naszych koszykarzy utrzymuje się, choć  chorzowianie skutecznie starają się gonić. Po 2 minutach gry wałbrzyszanie prowadzą już 11 punktami. Świetna passa Niedźwiedzkiego i Glapińskiego, którzy wyprowadzają Górnika na prowadzenie 14:5 w kwarcie. W końcówce kilka punktów dorzuca Niesobski i wygrywamy II kwartę 19:16. Do przerwy prowadzimy 38:27. Do tej pory najlepiej rzucają Niesobski i Glapiński.

Górnik bardzo dobrze rozpoczyna mecz w Chorzowie. Mimo początkowej strarty kilku punktów, wałbrzyszanie szybko nadrabiają i wychodzą na prowadzenie. Na 2 minuty przed końcem przewaga wałbrzyszan wynosi 6 punktów. W końcówce sytuacja się niewiele zmienia i Górnik wygrywa I kwartę 19:11.

W drugim meczu rundy rewanżowej walki o awans do I ligi, trzeci w tabeli Górnik Trans.eu w Chorzowie zmierzy się z ostatnią Albą. W pierwszym meczu Górnik wygrał różnicą 17 punktów. Czy dziś tez się uda ?