Jedno podium

Strona Główna » Kolarstwo » News » Jedno podium

Pięcioro wałbrzyszan na bliskim starcie

Bliżej zawodów Pucharu Polski niż w Dobromierzu nasi kolarze nie będą mieć. Tam rozegrano wyścigi indywidualny i ze startu wspólnego, organizatorem było Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej. Tylko raz Karolina Chojnacka (obecnie MAT Atom Deweloper Wrocław) stanęła na podium, zajmując drugie miejsce w czasówce. Była najlepsza z Polek, bowiem wyścig wygrała Ukrainka Safroniuk. W wyścigu szosowym Chojnacka była 7., a Aleksandra Krowicka (obecnie Atom Boxmet Dzierżoniów) zajęła 17. miejsce. W wyścigu szosowym juniorow Szymon Ilski (obecnie Jedynka Kórnik) zajął 12. miejsce w czasówce i 43. miejsce w wyścigu szosowym, a Jakub Abramek był 25. w czasówce, a w wyścigu szosowym nie dojechał do mety. W wyścigu juniorów 12. był Mateusz Dereń (Deichmann MAT Sobotka), który w jeździe na czas nie wystartował. Przy tej okazji rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w obu tych konkurencjach, ale wałbrzyszanie w nich nie wystartowali, bo LKKS Górnik Wałbrzych nie prowadzi w tej kategorii szkolenia.