Zaczęli walki

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Zaczęli walki

Aż do Końskich pojechali wałbrzyscy karatecy

Zaczął się nowy sezon startu karateków i nie mogło na inauguracji zabraknąć wałbrzyszan z UKK Shinkyokushinkai Obi.  W turnieju udział wzięło 282 zawodników z 29 klubów i był  rozgrywany  tylko w kategorii kumite czyli walki.  Drugie  miejsce wywalczył 16- letni Dominik Obuchowski w kategorii junior U17 - 70kg,  trzecie miejsce zajęła zaledwie 8- letnia Ada Wołk-Łaniewska w kategorii dzieci U9 + 30kg oraz 12- letnia Julia Obuchowska w kategorii kadetki - 54kg. Ada stoczyła  najwięcej walk, Julia tym razem uległa bardzo doświadczonej zawodniczce z Radzionkowa, przegrywając wejście do finału. Natomiast Dominik przegrał walkę finałową, co przypłacił tą walkę kontuzją kolana. Instruktorem w UKKS Obi jest Sensei Tomasz Obuchowski, który na zawodach pełnił rolę sędziego, a  trenerem i sekundantem była Sempai Agnieszka Obuchowska.