Podbili Trójmiasto

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Podbili Trójmiasto

Wałbrzyszanie bez problemów wykorzystali otrzymaną szansę

Tydzień temu na Stadionie 1000-lecia, po drugiej wysokiej i bolesnej porażce z liderem ze Szczecina, zapowiadało się na to, że Minersi dzisiejszym wyjazdowym spotkaniem kończyć będą swoje występy w sezonie 2019 (zdecydowanie gorszy bilans punktów od rywala z Torunia). Niedziela jednak przywróciła nadzieję w wałbrzyskie szeregi, a wszystko za sprawą porażki Angels w Kątach Wrocławskich. Tym samym pozycja wicelidera grupy zachodniej LFA2 oraz - co ważniejsze - miejsce w play off pozostaje już tylko w rękach naszych futbolistów. Ostatnim w rundzie zasadniczej rywalem Miners są zajmujące obecnie ostatnie miejsce w tabeli Białe Lwy. W pierwszym, rozgrywanym niecały miesiąc temu na Ratuszowej, meczu wałbrzyszanie bez problemów pokonali rywala z Gdańska 25:6. Czy po dwóch porażkach z rzędu Wałbrzych przełamie się i zakończy rundę zasadniczą wygraną ? Czy Miners Krause zdołają wrócić do "2" i awansować do fazy play off LFA2 ?

W Gdańsku pogoda podobna do tej w Wałbrzychu, nie jest za ciepło i również pada deszcz. Spotkanie dobrze rozpoczyna się dla wałbrzyszan, którzy po kilku minutach zaliczają pierwsze przyłożenie i starają się cały czas pilnować niewielkiego prowadzenia. Białe Lwy próbują wyrównać, jednak wałbrzyska obrona skutecznie odpiera ataki. Po pierwszej kwarcie Miners prowadzą 7:0. Dalsza część spotkania nadal z przewagą oraz pod pełną kontrolą naszych futbolistów. Gdańsk stara się przebić, jednak Miners skutecznie blokują i przejmują piłkę. Niedługo po rozpoczęciu kwarty wałbrzyszanie zaliczają drugie przyłożenie oraz podwyższenie i do przerwy prowadzą 14:0.

Wałbrzyszanie po przerwie nadal utrzymują podobny poziom gry oraz kontrolują to, co dzieje się na boisku. Staramy się atakować i po kilku próbach udaje się zaliczyć trzecie przyłożenie, rywal jednak skutecznie blokuje nasze podwyższenie. Trzecia kwarta za nami i na tablicy wyników 20:0 dla Wałbrzycha. Już tylko kilkadziesiąt minut dzieli wałbrzyszan od wejścia do play off... Podobnie jak w poprzednich kwartach, również w czwartej wałbrzyszanie dokładają jedno przyłożenie, skutecznie wykorzystują również podwyższenie i spokojnie dogrywają do końca ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej. Miners w Gdańsku pokonują Białe Lwy 28:0 i wracają na drugą pozycję w grupie zachodniej. Wałbrzyszanie rundę zasadniczą kończą z pięcioma wygranymi oraz trzema przegranymi na koncie. Górnicy po dwóch nieudanych spotkaniach z rzędu, w najważniejszym meczu tej części sezonu zaliczają przełamanie, które otwiera im drogę do walki o mistrzostwo II ligi. Półfinał playoff Miners zagrają już w przyszłym tygodniu w Katowicach ze zwycięzcą grupy wschodniej Silesią Rebels. Rywal w ośmiu meczach rundy zasadniczej był niepokonany. Zapowiada się więc kolejne ciężkie starcie dla naszych futbolistów...

Zmagania w grupie zachodniej wygrywa Armada Szczecin (16 punktów) przed Miners Krause (10 punktów) oraz Angels Toruń (8 punktów), dalej znaleźli się Jaguars Kąty Wrocławskie (4 punkty) oraz Białe Lwy Gdańsk (2 punkty).