Rozbił w pył

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Rozbił w pył

Lider nadal nie ma litości dla nikogo

Większość sportów drużynowych dopiero rozpoczęło zmagania w nowym sezonie, a wałbrzyscy futboliści amerykańscy wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia zmagań w zasadniczej części sezonu 2019. Za Miners Krause już sześć spotkań, w których wywalczyli cztery wygrane oraz dwie przegrane. I to właśnie ostatnia porażka w Toruniu dość mocno skomplikowała sytuację naszego zespołu. Do dalszej gry z każdej z dwóch grup awansują po dwa zespoły, a wałbrzyszanie obecnie zajmują miejsce trzecie (do meczu z Angels byli cały czas drudzy) i mają tyle samo punktów oraz gorszy bilans do Torunia. Dzisiejszym, ostatnim w tej części sezonu na Stadionie 1000-lecia, rywalem Miners jest niepokonany do tej pory lider Armada Szczecin. W pierwszym meczu w Szczecinie wałbrzyszanie wysoko przegrali 0:46. Mecz z liderem ma już też za sobą główny konkurent naszych futbolistów do "2", Angels tydzień temu przegrali z Armadą 0:20. Czy Minersi zdołają zatrzymać lidera ? Czy uda się wrócić do ścisłej czołówki ?

Niezwykle trudne zadanie czeka wałbrzyszan w dzisiejszym starciu. Pogoda nad Ratuszową dopisuje, a kibice dopingiem zagrzewają futbolistów do walki. Spotkanie jednak jak na razie nie układa się po myśli Minersów. Lider ze Szczecina zdobywa dwa przyłożenia i pewnie wychodzi na 13:0. Wałbrzyszanie starają się walczyć, jednak cały czas nie mogą przebić się na połowę rywala. Kolejna odsłona meczu nadal z lekką przewagą Armady. Goście, mimo skutecznej gry w obronie wałbrzyskich futbolistów, zaliczają kolejne dwa przyłożenia oraz podwyższenia i zwiększają swoje prowadzenie. Miners do przerwy przegrywają 0:27.

Po przerwie sytuacja na murawie niewiele się zmienia, szczecinianie nadal utrzymują pewne prowadzenie, a gospodarze próbują szukać okazji na przynajmniej honorowe przyłożenie. W trzeciej kwarcie Armada na koncie zapisuje po raz kolejny dwa przyłożenia i prowadzi 41:0. Kolejne punkty na konto Szczecina trafiają zaraz po rozpoczęciu ostatniej odsłony meczu. Miners jeszcze próbują szukać swojej okazji, jednak nasze akcje zostają zablokowane i przerwane. Ostatecznie dla wałbrzyszan spotkanie kończy się o 3 punkty wyższą porażką niż mecz wyjazdowy - 0:49. Nie pomogły nowe stroje oraz głośny doping wałbrzyskich kibiców, Miners Krause przegrywają trzeci mecz w sezonie i tym samym - na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej - do minimum zmniejszają swoje szanse na miejsce w pierwszej "2". Wałbrzyszanie nadal pozostają tuż za Toruniem, jednak mają zdecydowanie gorszy bilans punktów zdobytych i straconych od rywala (Angels +40, Miners -59). Torunianie swój ostatni mecz tej części sezonu grają jutro z Jaguars Kąty Wrocławskie. I jedynie porażka Angels w tym meczu może jeszcze podtrzymać wałbrzyskie nadzieje na dalszą grę. Oczywiście do powrotu do "2" Miners potrzebować jeszcze będą wygranej w ostatnim spotkaniu z Białymi Lwami, które zagrają już za tydzień w Gdańsku.

AKTUALIZACJA... Powrót do "2" teraz w rękach Minersów! W niedzielnym, ostatnim w rundzie zasadniczej, spotkaniu Angels przegrali w Kątach Wrocławskich z Jaguars 41:48. Tym samym wygrana wałbrzyszan w przyszłą sobotę w Gdańsku z Białymi Lwami, pozwoli naszym futbolistom na powrót do ścisłej czołówki. Obecnie w tabeli na prowadzeniu Armada (16 punktów i komplet meczów) przed Angels (8 punktów i komplet meczów) oraz Miners (8 punktów i siedem zagranych spotkań), dalej Jaguars (4 punkty i komplet meczów) oraz Białe Lwy (2 punkty i siedem meczów zagranych).