Komplet i szczyt

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Komplet i szczyt

Ratuszowa również dla futbolistów okazuje się szczęśliwa

Po bardzo udanym zeszłotygodniowym starcie II-ligowych rozgrywek oraz wyjazdowym pokonaniu Jaguars Kąty Wrocławskie 17:7, przyszedł czas na równie dobry początek zmagań przed wałbrzyską publicznością. W pierwszym spotkaniu na Stadionie 1000-lecia Miners podejmują Angels Toruń. Rywal w pierwszym meczu pokonał Białe Lwy Gdańsk 38:7 i obecnie w tabeli znajduje się przed wałbrzyszanami. Dzisiejszy mecz w Wa łbrzychu jest więc starciem o fotel lidera.

Cieszyć może duża frekwencja kibiców, kryta trybuna wypełniona prawie po brzegi. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie i pewnie wyszli na prowadzenie 7:0. Rywal jednak zdołał wyrównać i po pierwszej kwarcie mamy remis 7:7. Druga kwarta zdecydowanie należała do Miners, którzy zdobyli dwa przyłożenia i pewnie odskoczyli Toruniowi. Do przerwy na tablicy wyników 21:7 dla Wałbrzycha.

Po przerwie pogoda nad Ratuszową nieco się popsuła i zaczął padać deszcz, nie przeszkada to jednak zawodnikom obu drużyn nadal prowadzić zaciętej walki o każdy jard. W trzeciej kwarcie punkty zdobywają jedynie goście i obecnie na tablicy 21:14 dla Miners. Wałbrzyszanie nie poddają się do końca i w czwartej kwarcie zaliczają czwarte przyłożenie w dzisiejszym meczu. Ostatecznie inauguracja nowego sezonu LFA2 na Ratuszowej kończy się wygraną Miners nad Angels 28:14. Tym samym wałbrzyscy futboliści zaliczają bardzo dobry start w II-ligowych rozgrywkach, zapisując na swoim koncie dwie wygrane w dwóch meczach oraz wskakując na fotel lidera swojej grupy. Kolejne spotkanie Miners zagrają dopiero 20.07, również na Stadionie 1000-lecia, a ich rywalem będzie Jaguars Kąty Wrocławskie.