Wrocławskie medale

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Wrocławskie medale

Młodzi medaliści oraz niewiele starsi opiekunowie i sędziowie

We Wrocławiu trwa Wrocławska Olimpiada Młodzieży, a jedną z dyscyplin jest karate. W turnieju uczestniczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI  Wałbrzych. Troje wałbrzyszan wystartowało w kumite, zdobywając dwa medale.  Złoty w kategorii kadetek 12-13 lat w wadze +50 kg wywalczyła 12- letnia Julia Obuchowska, która w finale pokonała rywalkę z Nowej Rudy po dogrywce. Brązowy medal wywalczył Mateusz Mielnik, startujący w kategorii kadet 12-13 lat w wadze -50kg.  Konrad Goworski w pierwszej swojej walce, trafił na późniejszego zwycięzcę swojej kategorii, wrocławianina pochodzącego z Ukrainy i musiał uznać jego wyższość. Opiekunem i trenerem była Sempai Agnieszka Obuchowska.  Z kolei 16-letni Dominik Obuchowski po raz pierwszy na tatami pełnił rolę sędziego.