Mamy mistrza

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Mamy mistrza

To pierwszy mistrz kraju dla tego klubu

W Turku odbyły się Mistrzostwa Polski w karate,  które były zarazem kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Karate Shinkyokushin.  W mistrzostwach rywalizowało aż 236 zawodników z 50 klubów, w dwóch konkurencjach – Kata i Kumite.  Wałbrzyszanie UKK Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych wystartowali w Kumite czyli walki. Dominik Obuchowski wygrał kategorię kadet w wadze 75 kg i  zdobył tytuł Mistrza Polski oraz wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Europy (29.06 w Pradze). Dominik wygrał wszystkie swoje walki przez zdobycie wazari ( pół punktu). Krystian Raś w kategorii kadet + 75kg zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal MP. Niestety, nie dało mu to  kwalifikacji na ME. Trenerami UKKS OBI są Sensei Tomasz Obuchowski i Sempai Agnieszka Obuchowska.