Motocyklowe szaleństwo

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Motocyklowe szaleństwo

W Wałbrzychu rozegrano III i IV rundę Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro

Impreza odbyła się na wałbrzyskiej hałdzie Wiesław, baza imprezy był stadion byłej Victorii w dzielnicy Sobięcin. Do walki w III i IV rundzie Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro stanęło ponad stu zawodników  na motocyklach i quadach. Gośćmi imprezy i starterami byli uczestnicy Rajdu Dakar Jerzy Mazur,  Maciej Giemza, Stanisław Radwański, Wojciech Rencz. W MP zwyciężył Dominik Olszowy, startując motocyklem KTM w klasie E2/E2. Drugi był Maciej Giemza. Klasę masters wygrał Sebastian Krywult, a w kategorii junior najszybszy był‚ Karol Orawiec. W III rundzie Pucharu Polski najszybszy był Bartłomiej Tabin (masters), a w  E1 triumfował Radosław Rejniak, w E2/E3 Artur Borucki, a juniorach Piotr Knapczyk. Atrakcją imprezy była  wystawa repliki Stara 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał wałbrzyszanin Jerzy Mazur, a który to samochod prezentowany jest na co dzień w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu. Wyniki Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro na stronie www.motoresults.pl oraz na fanpagu Stowarzyszenia Moto Chełmiec Wałbrzych.