Nowy mistrz

Strona Główna » Inne Dyscypliny » Artykuły » Archiwum » Nowy mistrz

Tak zaciętej rywalizacji nie było jeszcze w tym turnieju. Tylko jeden punkt zadecydował o mistrzostwie.

Tenisowym mistrzem w kategorii VIP został  Piotr Robaszkiewicz. Do ostatniej gry ostatniego turnieju drżał jednak  o końcowy wynik, liczył punkty swoje i trzymał kciuki za niektórych rywali. On w ostatnim turnieju, o Puchar Ronala wypadł słabo, bo zajął dopiero 7 miejsce. To sprawiło, że musiał liczyć punkty najgroźniejszym rywalom, którzy mogli go wyprzedzić w ostatecznej klasyfikacji. Odetchnął, gdy swój półfinał przegrał Stefan Przepiórski. To oznaczało bowiem, że uda mu się zachować pierwsze miejsce. I ostateczne wyniki to potwierdziły.

Puchar Ronala kolejny raz wygrał Mieczysław Wojtyna, który w finale rozbił Jana Rajcę 3:1. Trzeci był Stefan Przepiórski, a kolejne miejsca zajęli Julian Danilewicz, Cyprian Kaleta (kolejny raz wysoko, chociaż wciąż narzeka na formę), Arkadiusz Węgrzyn, Piotr Robaszkiewicz, Marek Żegnałek, Bogdan Antonów i Tadeusz Rudnicki.

Po tym turnieju  ustalona została końcowa klasyfikacja za cały rok 2010, w którym rozegrano 8 indywidualnych turniejów. Najsłabszy wynik zawodnikom odliczano, pozostałe osiągnięcia sumowano. I wyszło, że Piotr Robaszkiewicz wygrał zaledwie 1 punktem ze Stefanem Przepiórskim. Takiej zaciętej rywalizacji do samego końca w tym turnieju jeszcze nie było.  Także walka o trzecie miejsce była bardzo zacięta, a przy równej ilości o wyższej lokacie Jana Rajcy zadecydowało indywidualne zwycięstwa.  W sumie najlepsza „4” dzieło tylko 5 punktów, taki ścisk w czołówce także był po raz pierwszy. Oto ostateczna klasyfikacja sezonu 2010 turnieju VIP:

183 – Robaszkiewicz 182 – Przepiórski 178 – Rajca 178 – Wojtyna 156 – Danilewicz 155 – Antonów 154 – Węgrzyn  139 – Rymkiewicz 131 – Szafrański 128 - Gwiazda.  Kolejne miejsca zajęli: Kaleta, Żegnałek, Karykowski, Rudnicki, Ciołek, Olszówka, Ratajczyk, Szczap, Bosek, Perliceusz, Przytulecki, Jankiewicz, Polański, Staniszewski, Brosig, Kowalski, Skiba, Pawlaczek, Czech, Łaganowska, Choczaj, Podczasiak, Orpel. Mamy nowego zwycięzcę i pięciu nowych zawodników  w najlepszej „10”. To jest zmiana warty, „młodzież” dobiera się więc do skóry dotychczasowym wyjadaczom. To rokuje jeszcze większe emocje w roku bieżącym, na który zaplanowano 10 turniejów,  w tym 8 punktowanych singlowych.  Pierwszy 29.01, a gospodarzem turnieju będzie firma Kalkomania..