Ekstremalnie w Książu

Strona Główna » Idol » News » Ekstremalnie w Książu

Czech najszybszy w tym trudnym biegu

W sobotę rozpoczął się Biegowy Turniej Rycerskiego rozgrywany po raz trzeci w formule Książ - Stary Książ – Grodno.  Po raz szesnasty biegacze pokonywali wąwozy, tunele i tarasy Zamku Książ.  Bieg zaliczany do klasyfikacji biegów górskich Montrail i Grand Prix Idol ukończyło 97 zawodników. Najszybszy okazał się Czech Ondrej Penc, który Ekstremalną Dwudziestkę pokonał w czasie 1:15:08. O trzy minuty wyprzedził Bartlomieja Wojsława, a o pięć minut Bartłomieja Jagodzińskiego. Bieg kobiet na 10,5 km wygrała Elżbieta  Kowalewska  w czasie 47:49, druga była Alicja Kaucka 52:51, a trzecia Magdalena  Ridel 53:24. Dekoracja odbyła się w książańskim amfiteatrze. Partnerami imprezy byli Zamek Książ, Gmina Wałbrzych, Decathlon Szczawno Zdrój, Aqua Zdrój, TKKF, Sanatoria Dolnośląskie, Marcco, Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej, Centrum Pucharowe Świebodzice. Organizator WKB Podzamcze Zamek Książ dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.