Rozbiły piątek

Strona Główna » AZS » News » Rozbiły piątek

To czego zabrakło wczoraj w Poznaniu, było dzisiaj w Opolu

Pierwszy dzień opolskiego finału AMP wałbrzyskie futsalistki kończą w świetnym stylu, z kompletem wygranych, bilansem bramkowym 17:2 oraz pewnym awansem do "8". I liderką klasyfikacji strzelczyń w składzie, Klaudia Miłek do tej pory zdobyła już pięć trafień. Tuż za nią mamy Dominkę Dereń z czterema golami, a dalej Małgorzatę Mesjasz, Annę Rędzię i Katarzynę Rozmus z dwoma oraz Jagodę Szewczuk z jednym. Jutro o 9.45 ostatni mecz grupowy z Uniwersytetem Gdańskim. A później ćwierćfinał, w którym zagramy z drugim zespołem grupy D - UHP Częstochowa (dawniej AJD), czyli kolejnym zespołem z ekstraligi futsalu.

W drugiej części spotkania kolejny wysyp trafień naszych futsalistek, tym razem warszawską golkiperkę pokonują Dominika Dereń 2, Klaudia Miłek, Anna Rędzia, Katarzyna Rozmus oraz jedno trafienie samobójcze. AZS PWSZ ostatecznie pokonuje SGGW 9:0 i z kompletem 6 punktów lideruje w grupie A. W ostatnim meczu naszej grupy UG Gdańsk zremisował z AWFiS Gdańsk 3:3.

Wałbrzyszanki nadal utrzymują dobrą grę oraz skuteczność. Za nami pierwsza połowa spotkania z SGGW Warszawa i na tablicy wyników 3:0 dla AZS PWSZ. Bramki zdobyły: Małgorzata Mesjasz, Katarzyna Rozmus i Anna Rędzia.

Po przerwie kolejne dwa gole strzelają Dominika Dereń i Klaudia Miłek. I AZS PWSZ wygrywa ostatecznie 8:2. Lideruje w swojej grupie, a Klaudia jest liderką wśrod strzelczyń goli w turnieju. O godzinie 15 drugi mecz, jak walbrzyszanki wygrają mają już zapewniony awans do ćwierćfinałów.

AZS PWSZ aktualnie gra swój pierwszy mecz z AWFiS Gdańsk. I chociaż rywal występuje w ekstralidze kobiet to do przerwy wałbrzyszanki prowadzą 6:1. Gole zdobyły: Klaudia Miłek 3, Małgorzata Mesjasz, Dominika Dereń i Jagoda Szewczuk. W naszej grupie wcześniej UG Gdańsk wygrał z ekstraligowym SGGW Warszawa aż 6:1.

W Opolu rozpoczął się turniej finałowy AMP w futsalu kobiet. AZS PWSZ po udanym wczorajszym rozpoczęciu wiosennych zmagań w ekstralidze kobiet i pokonaniu w Poznaniu Polonii 2:0, dzisiaj rozpoczyna walkę w obronie akademickiego srebra sprzed roku. Przed wałbrzyszankami w piątek dwa spotkania - z AWFiS Gdańsk i SGGW Warszawa. Turniej zaczynamy jednak od niespodzianki, mistrz kraju UJ Kraków tylko remisuje z PWSZ Tarnów 1:1.