Częściowy rewanż

Strona Główna » EIS 2012 2016 2018 » News » Częściowy rewanż

Potrzebne były aż rzuty karne, żeby wyłonić zdobywcę VII miejsca

Wielkie gratulacje dla wałbrzyskiego zespołu i udanego świętowania "siódemki" !!!

Nie do końca tak miał wyglądać rewanż na Finach za przegraną w grupie, najważniejsze jednak, że dziś to wałbrzyszanie triumfują! Bardzo cieszy to zwycięstwo, szczególnie, że zdobyte w niełatwych warunkach - cały czas ponad 40 stopni, upał, żar z nieba, to nie są warunki do gry w piłkę. AZS PWSZ, względem zeszłego roku w futsalu, awansował o jedną pozycję, co również trzeba potraktować na plus. Dzisiaj nasi piłkarze będą świętować zwycięstwo, a jutro wracają już do Wałbrzycha. W najbliższą środę drugi mecz PP, Górnik zmierzy się GKSem Tychy.

Wygrywamy pewnie 4:3 !!! Dla AZS PWSZ do siatki trafili Tobiasz, Morawski, Udod, Rytko, nie udało się tylko Sobczykowi. Rywal raz nie trafił do bramki, a w ostatniej serii Jasiński pewnie obronił strzał. Mamy VII miejsce !!!

Skończyła się II połowa. Wynik nadal bez zmian - 1:1. Za chwilę rzuty karne, wykonywane po 5, tak jak nakazują przepisy FIFA. Trzymamy kciuki za celność naszych piłkarzy i pewne obrony Jasińskiego!

66' - bez zmian; wałbrzyszanie z lekką przewagą, oba zespoły zdecydowanie nastawione na rzuty karne

60' - nadal 1:1; mamy przewagę, ale nie potrafimy wypracować sytuacji do strzelenia drugiego gola, Finowie również nie stwarzają sobie sytuacji; być może obie drużyny mają nadzieję na rzuty karne, które to miałyby rozstrzygnąć losy meczu o VII miejsce

52' - wynik bez zmian; wałbrzyszanie zaczynają powoli przejmować inicjatywę na boisku, wszystko się może jeszcze zdarzyć

46' - GOOOL !!! wspaniała akcja w wykonaniu wałbrzyskiego zespołu, Morawski zagrywa do Tobiasza, a ten podaje do Rytki, który w piękny sposób umieszcza piłkę w siatce rywala; mamy remis - 1:1

38' - piłkarze zaczynają dość spokojnie

Zaczęła się II połowa.

Skończyła się I połowa. Wynik do przerwy nie uległ zmianie - nadal wygrywają Finowie 1:0. W końcówce AZS PWSZ nie stworzył żadnej sytuacji bramkowej. Gra nadal głównie w środku pola. Z taką skutecznością trudno będzie w drugiej części meczu strzelić wyrównującą bramkę, a co dopiero mówić o golu dającym naszej drużynie prowadzenie. W Cordobie upał znowu daje się we znaki.

30' - po zawodnikach wydać trudy turnieju, zmęczenie, część łapią już skurcze; ze strony wałbrzyszan żadnej okazji bramkowej

25' - wynik bez zmian; gra toczy się głównie w środku pola, Finom, jak na razie, pasuje taki rezultat, dlatego też zbytnio nie atakują

18' - rywale wybijają z autu, piłki nie sięga Łaski, Finowie dośrodkowują z lewej strony i Jasiński musi wyjmować piłkę z siatki; przegrywamy 0:1

8' - wynik bez zmian, 0:0

2' - spokojny początek w wykonaniu wałbrzyskiego zespołu

Zaczęła się I połowa.

Skład: Jasiński, Paweł Sokół, Łaski, Niemczyk, D. Michalak, Wojtarowicz, Morawski, Rytko, Tobiasz, Sobczyk, Udod.

AZS PWSZ spotkanie rozpoczyna bez Grzegorza Michalaka, w bramce zamiast Wodzyńskiego stoi Jasiński.

To już ostatni mecz wałbrzyskiego zespołu na I EIS w Cordobie. Dziś nasi piłkarze, ponownie, zagrają z drużyna z Finlandii. Oby tym razem to wałbrzyszanie zakończyli spotkanie zwycięsko.